Umiejętnosci 5-latka

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.
odeta
Młodsza Forumowiczka

Umiejętnosci 5-latka

Post autor: odeta » 16 sty 2018, o 09:00

Troche sie niepokoje i chciałabym sie tym z wami podzielic. Mój synek skonczył 5 lat a mimo to nie potrafi nauczyc sie na pamięc wierszyka, krótkiego i rymowanego. Pani w przedszkolu powiedziała ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie i zebym sie tym nie przejmowała bo za rok moze cytowac inwokację. Jednak mnie to niepokoi bo inne dzieci mówia krótkie wierszyki a on ma tam po jednym zdaniu do powiedzenia od czasu do czasu, jak np przedstawienie robili na swięta. Jak to jest u waszych pociech w tym wieku? Powinnam cos zrobic czy czekac?

ollapolla
Świeżynka

Re: Umiejętnosci 5-latka

Post autor: ollapolla » 17 sty 2018, o 13:30

Dorosli tez jedni zapamietują lepiej, inni gorzej, to są po prostu rożnice w osobowosciach, jakichs zdolnosciach wrodzonych, mysle ze nie masz co panikowac. Obserwuj. Ja mysle ze kwestia kilku miesięcy kiedy to sie poprawi. Tymbardziej ze przedszkolanka cie uspokoaja, a ona ma do czynienia z różnymi dziecmi na co dzien, zna sie na tym.

ppgorzkow
Świeżynka

Post autor: ppgorzkow » 18 sty 2018, o 08:32

Wasza przedszkolanka ma rację - każde dziecko rozwija się we własnym, indywidualnym tempie. Jeżeli Twój synek ma aktualnie trochę słabszą pamięć niż rówieśnicy, wcale nie znaczy, że tak już będzie. Czy są jakieś inne zachowania dziecka, które Cię niepokoją? Przyjmuje się, że pięciolatek powinien umieć porozumiewać się bez problemu z innymi, wyrażać jasno swoje potrzeby oraz przejawiać, a w pewnym stopniu także opanowywać emocje. Takie umiejętności jak rysowanie, wycinanie czy klejenie nie powinny sprawiać mu większych problemów. Trochę wskazówek na ten temat zawarliśmy na naszym blogu: http://www.przedszkole.wieliczka.pl/blo ... ieciolatek. Jeżeli jest więcej aspektów, w których synek nie nadąża za kolegami i koleżankami, możesz skonsultować się z pediatrą albo psychologiem, który stwierdzi, czy dziecko rozwija się prawidłowo.

odeta
Młodsza Forumowiczka

Post autor: odeta » 19 sty 2018, o 08:25

Troche mi lepiej po waszych wiadomosciach i kolejnej rozmowie z panią w przedszkolu. Innych niepokojących zachowan Witka nie zauważyłam. Mówi ładnie, z takimi czynnościami manualnymi tez sobie radzi więc pewnie jestem przewrażliwiona i niepotrzebnie panikuję.

malla
Młodsza Forumowiczka

Post autor: malla » 5 maja 2019, o 17:26

nigdy nie porównywałam mojego dziecka do innego w tym samym wieku. To troszkę niesprawiedliwe bo przecież każdy z nas rozwija się w sposob bardzo indywidualny. Wazne jest tez to by uczyc dzieci tolerancji i wspierac je w tym co robią tak by nie czuły się gorsze czy ciągle oceniane. Ciesze się, ze z takiego samego założenia wychodzę ciocie zajmujące się moim dzieckiem w przedszkolu ( chodzi do Te Vizji w Gdańsku).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka”