Moje dziecko nie je warzyw

Co powinien jadać nasz przedszkolak aby zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać - czyli jadłospis przedszkolaka? sposoby na niejadka - czyli co robić, aby zachęcić go do jedzenia? otyłość - czy i jak radzić z nią sobie w takim wieku?
papajazia
Świeżynka

Moje dziecko nie je warzyw

Post autor: papajazia » 6 mar 2015, o 19:30

Moje dziecko ma awersję do warzyw. W ogóle nie chce ich jeść. Nie wiem czemu, bo w naszym domu je się ich naprawdę dużo. W przedszkolu prowadzony jest też program, którego celem jest edukacja dzieci w zakresie zdrowego odżywiania. Kiedy tylko mają się rozpocząć, moje dziecko uczestniczy w nich, ale komentuje każde warzywo i mówi, że jest niedobre przez co zniechęca inne dzieci do ich jedzenia. W domu jest podobnie. Zje mięso, ale ziemniaków i surówki nie tknie. Jak ją przekonać?

Awatar użytkownika
Beatrice
Świeżynka

Re: Moje dziecko nie je warzyw

Post autor: Beatrice » 17 mar 2017, o 11:39

Może warto spróbować przygotować mu coś nietypowego? Nawet słodkie rzeczy mogą być zdrowe, jeśli zrobimy je sami.

odeta
Młodsza Forumowiczka

Re: Moje dziecko nie je warzyw

Post autor: odeta » 22 wrz 2017, o 14:17

A czyje dziecko nie ma awersji do warzyw? :) ja sama nie lubie wiec rozumiem. Staraj sie jakos je przemycic w pysznych daniach, kremach albo sałatkach gdzie są drobno posiekane, tez mam ten problem z moim Leosiem ale narazie nie ma zadnych niedoborów witaminowych bo inne rzeczy ładnie je.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie przedszkolaka”