Szczepienia dodatkowe

Nasze maleństwo staje się coraz bardziej ruchliwe i ciekawskie, a to może prowadzić do bardzo wielu niebezpiecznych sytuacji... Jak zadbać o jego bezpieczeństwo? Co wolno robić, a czego nie? Bezpieczne zabawki i bezpieczne sprzęty.
Awatar użytkownika
Adminka
Forumowiczka

Szczepienia dodatkowe

Post autor: Adminka » 7 paź 2014, o 13:39

Czy szczepicie swoje dzieci na wszystkie choroby? To znaczy czy korzystacie z tego, że teraz jest tak wiele dostępnych szczepionek, które chronią nasze skarby? Moje dziecko przeszło pierwsze obowiązkowe szczepienia i zniosło je całkiem dobrze, jednak zastanawiam się jak to jest z pozostałymi, płatnymi szczepieniami. Zwłaszcza, że namawia mnie do tego pediatra. Podobno szczepienia przeciwko pneumokokom i podobne do nich są nie tylko drogie, ale i szkodzą dziecku. Jeśli szkodzą to jakie są skutki uboczne?

laleczka
Forumowiczka

Re: Szczepienia dodatkowe

Post autor: laleczka » 2 mar 2018, o 21:20

Jeżeli chodzi o szczepieia dzieci to ilu ludzi tyle opinii. Ja przeczytałam bardzo ciekawy i po tym artykule już wiem jak postąpie co do szczepienia dziecka. Nie zdradzę decyzji bo to indywidualna sprawa każdego rodzica.

olivka86
Forumowiczka

Re: Szczepienia dodatkowe

Post autor: olivka86 » 27 sie 2018, o 21:17

Ja się szczepiłam przeciwko kleszczom. Niestety borelioza coraz częściej występuje i chociaż wiem, że terapie są bardzo pomocne wolałam się zaszczepić. Mam nadzieję że szczepionka faktycznie ochroni mnie przed kleszczami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo niemowlęcia”