Co dziś na obiad?

Potrawy, przepisy, smakołyki dla nas i naszych dzieci.. Zachwyć rodzinę i gości swoją kuchnią!
silver11x
Świeżynka

Re: Co dziś na obiad?

Post autor: silver11x » 4 maja 2016, o 10:38

Hmm może dziś zrobię coś w piekarniku, jeszcze muszę poszukać przepisu w internecie a potem do dzieła :D

Awatar użytkownika
henke
Forumowiczka

Post autor: henke » 8 sie 2016, o 06:16

Do mnie dzisiaj przychodzi teściowa wraz z bratową i zamierzam przygotowac na obiad coś szczegolnego. Robię roladki z szynki według tego przepisu:
https://www.przepisy.pl/przepis/roladki-z-szynki

Wprawdzie nie jest to takie szybkie bo jednak wymaga to zawijania . Nie jest jednak trudne Jedzenie jest smaczne oraz robi wrażenie na gościach ( jest to mój popisowy przepis). Roladki nie są daniem głównym ale przekąską, która sprawdzi się na rodzinne imprezy ( czasami również robię nam na kolację....).

Na obiadek natomiast będzie standardowo kotlet schabowy z ziemniaczkami.
Obrazek

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 5 paź 2016, o 21:21

A u mnie dziś obiadu nie było, bo znalazłam w necie przepis na chleb na zakwasie, upiekłam i wszyscy się nim tak zajadali, że nie mieli miejsca już w brzuszkach na obiad ;)

ogonek
Świeżynka

Post autor: ogonek » 17 cze 2018, o 22:48

Dzisiaj dla odmiany zapiekanka ziemniaczana. Niestety, trochę jej zostało a bardzo nie lubię zostawiać jedzenia na drugi dzień - za bardzo przesiąka lodówką. Od poniedziałku do piątku żywie się makaronem - bardzo proste, szybkie jedzenie.O dziwo odkryłam, że każdy kształt makaronu smakuje trochę inaczej. A może to autosugestia? Najbardziej smakuje mi makaron z sosem carbonara, lubię też cztery sery!

kasiaxx
Świeżynka

Post autor: kasiaxx » 10 wrz 2018, o 12:48

Dobre pytanie :D Może sama się zainspiruje Waszymi wpisami bo nie mam pomysłu co zrobić na obiad moim niejadkom :P

mamma999
Forumowiczka

Post autor: mamma999 » 11 paź 2018, o 08:29

U mnie na pewno coś z przepisów dostępnych na stronie https://najlepszewkuchni.pl/ bo wczoraj na nią trafiłam w sieci i widziałam tyle fajnych, ciekawych i prostych przepisów, że aż muszę spróbować i sprawdzić, czy fajnie się z tej strony korzysta. Może Wam też się spodoba.

takie_tango
Świeżynka

Post autor: takie_tango » 11 paź 2018, o 09:42

Ostatnio nauczyłam się robić pomidorówkę :D Także myślę, że dzisiaj kolej na kolejną zupę. Wiem, że to dziwne, ale wcześniej gotowałam tylko drugie dania. Jakoś nie miałam ręki do zup.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w kuchni”