gmo

Potrawy, przepisy, smakołyki dla nas i naszych dzieci.. Zachwyć rodzinę i gości swoją kuchnią!
kasiasobol
Świeżynka

gmo

Post autor: kasiasobol » 23 lip 2018, o 14:38

Cześć Mamy :)

Nie mogłam znaleźć nigdzie takiego tematu, dlatego zakładam nowy wątek.

Co sądzicie o gmo? Zwracacie uwagę na skład produktów, które kupujecie i podajecie swoim dzieciom? Bo ja niedawno przeczytałam, o tym jak gmo jest szkodliwe dla zdrowia i trochę się tym przeraziłam. Dlatego teraz kupuję mądrze i wybieram tylko sprawdzone produkty.

wena22
Świeżynka

Re: gmo

Post autor: wena22 » 29 sie 2018, o 11:38

Witam. Moim zdaniem wszyscy teraz przesadzają z tym gmo itp. Oglądałam ostatnio pewien program, i podobno nawet żywność, która ma być eko - wcale nie jest taka eko.

Awatar użytkownika
serie
Młodsza Forumowiczka

Post autor: serie » 25 wrz 2018, o 12:20

Nawet zdrowa żywność może mieć składniki, których w ogóle nie powinno być w składzie. Jak przeanalizujesz część produktów bez glutenu czy bez laktozy, to się okaże, że jednak mają jedno albo drugie, ale w śladowych ilościach. Wielu producentów żywności stosowało i wciąż stosuje nieuczciwe praktyki, byle wyprzedzić konkurencję i oszczędzić koszty, dlatego ustawodawcy musieli wkroczyć, by dalej nie zatruwano ludzi. Stąd też był ten hałas o GMO i jego prawnym zakazaniu. Do niczego ludziom nie był potrzebny, a ustawicznie trafiał do każdej żywności.

bratkows_ka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: bratkows_ka » 9 lis 2018, o 14:08

Ja zawsze czytam etykietki i sprawdzam skład... Wiadomo, że do tego też trzeba mieć dystans, bo gdyby człowiek tak miał się zastanawiać nad wszystkim to w efekcie nie jadłby nic. Bardzo zwracam uwagę np. na mięso, więc jeśli chodzi o moje obiady to kurczak bez gmo, ogólnie kupuję zawsze w sklepach mięsnych, marketów raczej unikam.

alice
Forumowiczka

Post autor: alice » 30 lis 2018, o 09:33

Ja również bardzo zwracam uwagę na składy żywności. Niektóre są przerażające i aż dziw bierze, że supermarkety je sprzedają :/ Dlatego wolę odwiedzić lokalny bazarek albo zaopatrywać się w sklepach ze zdrową żywnością np. KruKam.pl . Mam pewność, że to pozbawiona chemii i konserwantów żywność, z dobrych źródeł. Ostatnio zamówiłam u nich świetny olej kokosowy - nieoczyszczony, w pełni naturalny.

motocyklista
Świeżynka

Post autor: motocyklista » 9 gru 2018, o 16:08

Ja staram się jeść nie modyfikowaną żywność, ale nie zawsze wiadomo która naprawdę jest naturalna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w kuchni”