naleśniory gryczane :D

Potrawy, przepisy, smakołyki dla nas i naszych dzieci.. Zachwyć rodzinę i gości swoją kuchnią!
Sylwiana
Świeżynka

naleśniory gryczane :D

Post autor: Sylwiana » 18 lip 2018, o 10:38

Cześć macie jakiś dobry przepis na naleśniki gryczane ?? bo coś mi nie wychodzą...A podobno bardzo zdrowe są i wskazane takie produkty

pozdrawiam

martawitczak
Świeżynka

Re: naleśniory gryczane :D

Post autor: martawitczak » 19 lip 2018, o 09:50

nie :D nawet nigdy o takich nie słyszałam, ale w sumie zaciekawiłaś mnie i chętnie zrobię

Sylwiana
Świeżynka

Post autor: Sylwiana » 21 lip 2018, o 13:03

a kojarzy ktoś cezasglob.pl dostałam zadanie ,wybrać modele foteli do biura i szukam czegoś ???

werka.werka
Świeżynka

Post autor: werka.werka » 22 sie 2018, o 13:51

Bardzo kocham naleśniki! Zastanawiałam się dzisiaj, czy nie zrobić sobie ich na obiad. Problem tylko w tym, że nie dysponuję odpowiednią patelnią - moja ulubiona już dawno się zdarła :( Zastanawiam się czy dobrą opcją byłaby Patelnia Florina. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić w tej kwestii? Nie chcę kupić czegoś, co nie spełni swojej roli a mało się znam na sprzęcie kuchennym.

alice
Młodsza Forumowiczka

Post autor: alice » 15 lis 2018, o 09:54

Przepis jest bardzo łatwy - szklanka (250 ml) mąki gryczanej, 2 jajka, szklanka mleka (roślinnego lub krowiego), szklanka wody mineralnej (lub zwykłej, z mineralną są bardziej puszyste, można też pominąć mleko i wykonać naleśniki na samej wodzie), 1/4 łyżeczki soli. No i ja lubię w wariancie na słodko - z dżemem albo powidłami łowicza albo kremem czekoladowym ;)

olek67
Świeżynka

Post autor: olek67 » 16 lis 2018, o 11:06

Czyżby Ci się rozwalały? Może mąkę masz nie tego, kombinuj, eksperymentuj :D Kiedyś mama moja mówiła, że dla lepszej elastyczności ciasta należy dodać trochę oleju do ciasta. Spróbuj, może to coś pomoże?

________________________________________________________________________________
lumamobile.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w kuchni”