Co dziś na obiad?

Potrawy, przepisy, smakołyki dla nas i naszych dzieci.. Zachwyć rodzinę i gości swoją kuchnią!
silver11x
Świeżynka

Re: Co dziś na obiad?

Post autor: silver11x » 4 maja 2016, o 10:38

Hmm może dziś zrobię coś w piekarniku, jeszcze muszę poszukać przepisu w internecie a potem do dzieła :D

Awatar użytkownika
henke
Forumowiczka

Post autor: henke » 8 sie 2016, o 06:16

Do mnie dzisiaj przychodzi teściowa wraz z bratową i zamierzam przygotowac na obiad coś szczegolnego. Robię roladki z szynki według tego przepisu:
https://www.przepisy.pl/przepis/roladki-z-szynki

Wprawdzie nie jest to takie szybkie bo jednak wymaga to zawijania . Nie jest jednak trudne Jedzenie jest smaczne oraz robi wrażenie na gościach ( jest to mój popisowy przepis). Roladki nie są daniem głównym ale przekąską, która sprawdzi się na rodzinne imprezy ( czasami również robię nam na kolację....).

Na obiadek natomiast będzie standardowo kotlet schabowy z ziemniaczkami.
Obrazek

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 5 paź 2016, o 21:21

A u mnie dziś obiadu nie było, bo znalazłam w necie przepis na chleb na zakwasie, upiekłam i wszyscy się nim tak zajadali, że nie mieli miejsca już w brzuszkach na obiad ;)

ogonek
Świeżynka

Post autor: ogonek » 17 cze 2018, o 22:48

Dzisiaj dla odmiany zapiekanka ziemniaczana. Niestety, trochę jej zostało a bardzo nie lubię zostawiać jedzenia na drugi dzień - za bardzo przesiąka lodówką. Od poniedziałku do piątku żywie się makaronem - bardzo proste, szybkie jedzenie.O dziwo odkryłam, że każdy kształt makaronu smakuje trochę inaczej. A może to autosugestia? Najbardziej smakuje mi makaron z sosem carbonara, lubię też cztery sery!

kasiaxx
Świeżynka

Post autor: kasiaxx » 10 wrz 2018, o 12:48

Dobre pytanie :D Może sama się zainspiruje Waszymi wpisami bo nie mam pomysłu co zrobić na obiad moim niejadkom :P

mamma999
Forumowiczka

Post autor: mamma999 » 11 paź 2018, o 08:29

U mnie na pewno coś z przepisów dostępnych na stronie https://najlepszewkuchni.pl/ bo wczoraj na nią trafiłam w sieci i widziałam tyle fajnych, ciekawych i prostych przepisów, że aż muszę spróbować i sprawdzić, czy fajnie się z tej strony korzysta. Może Wam też się spodoba.

takie_tango
Świeżynka

Post autor: takie_tango » 11 paź 2018, o 09:42

Ostatnio nauczyłam się robić pomidorówkę :D Także myślę, że dzisiaj kolej na kolejną zupę. Wiem, że to dziwne, ale wcześniej gotowałam tylko drugie dania. Jakoś nie miałam ręki do zup.

brownie
Młodsza Forumowiczka

Post autor: brownie » 22 paź 2018, o 13:33

dzisiaj w planach makaron, kupiłam cannelloni od arrighi i chcę nadziać i zrobić coś a la lazanię ;) myślę że bedzie smacnzie a w takiej formie łatwiej podzielić na porcje.

zabiegana
Młodsza Forumowiczka

Post autor: zabiegana » 9 lis 2018, o 23:11

Uwielbiam dania makaronowe. Teraz, gdy moja córcia zaczęła jeść posiłki z nami baczniej przyglądam się naszej kuchni. Częściej robię też takie obiady, które jej smakują. Przepada za żurkiem na prawdziwym zakwasie, pomidorówką, kaczką w sosie z warzywami. A ostatnio hitem stała się śmietana. Tak ją polubiła, że może jeść łyżkami. Jak widzi śmietanę, to już kręci nosem na zupę. Staram się jej przemycać do tej śmietany różne dodatkowe składniki. Znalazłam świetną stronę http://www.kuchniajogurtowa.pl/ przepisy typowo z wykorzystaniem śmietany.

alice
Forumowiczka

Post autor: alice » 14 lis 2018, o 09:55

Dawno nie robiłam żadnego dania z makaronu więc dziś chyba przygotuję penne arrighi z dorszem. Przepis jest banalnie prosty, a dla smaczku dodaję też trochę pomidorków koktajlowych, kilka filecików anchois, kapary, posiekaną natkę pietruszki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w kuchni”