Wasze potrawy Wigilijne?

Potrawy, przepisy, smakołyki dla nas i naszych dzieci.. Zachwyć rodzinę i gości swoją kuchnią!
anetazda
Świeżynka

Re: Wasze potrawy Wigilijne?

Post autor: anetazda » 19 lis 2018, o 22:41

:brawo:

Devil93
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Devil93 » 27 lis 2018, o 09:58

U mojej mamy musiało być tradycyjnie 12 potraw: karp, filety, ryba po grecku, zupa rybna, kapusta zasmażana, pierogi z kapustą, makiełki, makluski, barszcz czerwony, śledzik w smietanie, rolmopsy śledziowe i oczywiście kompot z suszu. Czasem coś tam jeszcze robiliśmy, ale ta dwunastka królowała. W tym roku jednak my wybieramy się na Boże Narodzenie nad morzem i nie będzie nam dane skosztować jej kuchni. Za to będziemy mieli niesamowite atrakcje ze strony hotelu, w tym wszystkie świąteczne.

sylwia6
Świeżynka

Post autor: sylwia6 » 4 gru 2018, o 19:40

Witam moja rodzina uwielbia kompot z suszu z makaronem oraz pierożki z kapustą i grzybami.Jutro zaczynam lepić:-)Już nie mogę się doczekać kiedy jej zjem.

annewithe
Młodsza Forumowiczka

Post autor: annewithe » 20 gru 2018, o 17:47

A co zrobić, żeby było łatwe i szybkie . Strasznie mnie już męczy stanie przy garach, ale coś trzeba jeść. Nada się zakwas buraczany? bo mam swój, piję na anemię.
W sensie jak go zrobić, żeby na ciepło było.

kasik
Młodsza Forumowiczka

Post autor: kasik » 22 gru 2018, o 12:12

ja mam tak że spotykamy się u babci w domu bo ma największy i aby jej nie obciążać to staramy się każdy coś przynieś ze sobą. Mi w tym roku przypadło do zrobienia barszczu a że nigdy nie robiła to kupuje taki gotowy. Ostatnio testowałam różne aby dać coś dobrego na stół. Najbliżej takiego smaku od babci był barszcz z krakusa.

alice
Forumowiczka

Post autor: alice » 13 sty 2019, o 14:09

w tym roku robiłam coś nowego, z przepisu babci. Po raz pierwszy zrobiłam kluski z makiem ale zamiast klasycznych łazanek dodałam kokardki arrighi. 30 dkg suchego mielonego maku, mleko, bakalie, miód, masło i śmietana. Genialnie wyszło!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w kuchni”