Babcia i słodycze

Każda mama ma jakiegoś bzika -czyli wszystko o naszych sposobach na spędzenie wolnego czasu, o naszych zwierzętach, fanaberiach i pasjach.. Książka, kino, filmy, muzyka..
Awatar użytkownika
Adminka
Forumowiczka

Babcia i słodycze

Post autor: Adminka » 7 paź 2014, o 13:28

Dziewczyny, poradźcie proszę, jak sobie poradzić z upartą babcią. Moja córka ma 1,5 roku. Od kilku miesięcy natomiast moja teściowa uparcie karmi dziecko różnego rodzaju słodyczami tłumacząc, że teraz już mała może jeść wszystko. Nie dociera do niej to, że dziecko zaczyna tyć, no i przede wszystkim to, że w ten sposób u dziecka tworzy się nawyk jedzenia słodyczy, a to odbije się na jej zdrowiu. Jeszcze do niedawna teściowa nie negowała naszych metod wychowawczych, a teraz zaczyna. Rozmowy nic nie dają.

martakurek0
Forumowiczka

Re: Babcia i słodycze

Post autor: martakurek0 » 7 lip 2018, o 19:23

Ja nie rozumiem dlaczego babcia się "wcina". Moją teściową ustawił mąż. Krótko, zwięźle i na temat. To nasze dziecko i obowiązują nasze reguły. I tyle. U nas córka je słodycze, ale z głową, a babcia najchętniej by ją faszerowała od rana do wieczora, a na to się nie godzimy :)

zmijka
Świeżynka

Post autor: zmijka » 8 lip 2018, o 22:54

Bardzo trudny temat... Bardzo. Sama mam taką babcię i nie jestem w stanie jej wyperswadować, że tuczenie kogokolwiek nie jest niczym pozytywnym. Próbowałam jej przedstawić negatywne skutki takiej "diety" - przejęła się tym, powzdychała ale nawyków nie zmieniła :(

atena23
Świeżynka

Post autor: atena23 » 25 sie 2018, o 07:26

Witam. Myślę, że powinnaś dosadnie porozmawiać ze swoją teściową. Ja na szczęście nie mama tego problemu, z moim dzieckiem jest tak że praktycznie nie je słodyczy bo nie chce.

AnaKacz4
Świeżynka

Post autor: AnaKacz4 » 31 sie 2018, o 10:31

Tak - trzeba porozmawiać z teściową - to będzie najlepsze rozwiązanie :)

meridia
Świeżynka

Post autor: meridia » 7 wrz 2018, o 17:37

To chyba jest nie do zwalczenia.. babcie już tak niestety mają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hobby i rozrywka”