Chorobowe

Jak pogodzić macierzyństwo z karierą zawodową? Jak prowadzić firmę mając dziecko? Praca w domu.. Wszystko o finansach
Roksanaa
Świeżynka

Chorobowe

Post autor: Roksanaa » 21 mar 2019, o 18:29

Hej. Mam pytanie odnośnie chorobowego. Jestem zatrudniona od 8 października na umowę o pracę. Po trzech miesiącach dostałam umowę do 2024 roku. Ostatnio bardzo poważnie myślimy o dziecku, natomiast nie jestem pewna czy dobrze interpretuje przepisy. Załóżmy że zaszłabym w ciąże w maju. Według przepisów chorobowe wyliczane jest ze średniej z 12 miesięcy lub jeśli nie przepracowało się 12 m. to z pełnych przepracowanych miesięcy. Czyli w tej sytuacji moje chorobowe zostałoby wyliczone z 6 miesięcy? (listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień)? Wcześniej również byłam zatrudniona u innego pracodawcy i jestem ciekawa czy nie połączą mi wynagrodzeń i wyliczą mi średnią z 12. Wydaje mi się że chorobowe jest wyliczane tylko na podstawie aktualnego pracodawcy, ale nie jestem pewna czy dobrze to rozumiem. A jest to dla mnie na tyle ważna informacja że wolę zapytać się doświadczonych koleżanek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Praca, kariera, firma i finanse”