księgowość do firmy

Jak pogodzić macierzyństwo z karierą zawodową? Jak prowadzić firmę mając dziecko? Praca w domu.. Wszystko o finansach
dorika
Młodsza Forumowiczka

księgowość do firmy

Post autor: dorika » 14 mar 2018, o 11:08

Ma ktoś z Was doświadczenia z księgowością internetową, głównie chodzi mi o tax care, rozkręcamy biznes i chcemy możliwie jak najbardziej ciąć koszty, to biuro nam wpadło w oko bo jednak ceny mają przystępne w porównaniu z księgowymi z którymi rozmawialiśmy.

laleczka
Forumowiczka

Re: księgowość do firmy

Post autor: laleczka » 31 mar 2018, o 15:09

Księgowość to fundament firmy, więc dbajmy by fundamenty były solidne i nie wkradały się w nie błędy, aby nasza firma nie runeła jak domek z kart przez jeden niedopatrzony szczegół. Warto zlecić audyt finansowy raz na jakiś czas firmie. Dzięki takiemu działaniu nasze fundamenty firmy zostaną prześwietlone w poszukiwaniu nieprawidłowości rozliczeniowych. Każdy błąd może być zabójczy w skutkach po czasie więc warto czasem się zastanowić nad audytem.

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 3 lip 2018, o 13:59

Miałem z iFirmą, ale wolę jedna stacjonarne biuro rachunkowe, korzystam już od lat i współpraca układa się świetnie, nie miałem jeszcze nigdy problemów czy to z US czy to z ZUS-em, wszystkie deklaracje wysyłane na czas, podatek do zapłaty podliczony na czas.

domi78
Forumowiczka

Post autor: domi78 » 12 lip 2018, o 08:00

Pomoc zewnętrznego biuro księgowo-rachunkowego to w dzisiejszych czasach standard. Lepiej zlecić to komuś kto ma w tym zakresie wiedze i doświadczenie, niż samemu się za to brać nie mając o tym pojęcia. Ja kiedyś też zastanawiałam się nad księgowością ale zdecydowałam się na biuro księgowe w Gdańsku MG Finanse. Ja jestem zadowolona z wyboru i ich usług.

ewelina92
Forumowiczka

Post autor: ewelina92 » 3 paź 2018, o 17:09

Jeśli już o księgowości mowa, to czy wiecie, czym jest VAT UE? Jeśli nie, zajrzyjcie na https://paniala.pl/wiedza/vat-ue/ - w treści wpisu nie tylko wytłumaczono jego definicję, ale również napisano, jak go uzyskać, czy kiedy jest wręcz niezbędny!

jupler
Młodsza Forumowiczka

Post autor: jupler » 31 paź 2018, o 15:35

Najlepsze są aplikacje typu https://wfirma.pl/ - dzięki nim można zająć się księgowością samodzielnie. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie, niż szukanie pomocy księgowej. Z całą pewnością dużo tańsze.

liliawodna
Świeżynka

Post autor: liliawodna » 30 lis 2018, o 11:32

Gdybym nie studiowała finansów i rachunkowości i miała swoją firmę, nie ryzykowałabym z ogarnianiem księgowości na własną rękę, nie mając bladego pojęcia, co się z czym je. Księgowość firmy jest dosyć poważną działalnością, surowo obostrzoną przepisami prawnymi, więc ktoś może sobie narobić kłopotów, zajmując się nią bez doświadczenia. Zbyt dużo zależy od finansów firmy, by pozwolić sobie na niekompetentne dysponowanie nimi, dlatego zawsze będę za tym, by zatrudniać specjalistę od takich spraw.

kacperka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: kacperka » 3 gru 2018, o 21:24

Też jestem zdania, że porządny outsourcing księgowy to podstawa. Warto zadbać o tę kwestię w firmie, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku i ewentualne błędy księgowości są zminimalizowane. Sprawdźcie ofertę od GLC, myślę że zainteresuje was równie mocno jak mnie http://www.glc.pl/ksiegowosc .Mają konkurencyjne ceny i bardzo dobrą ofertę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Praca, kariera, firma i finanse”