Mieszkanie na kredyt?

Jak pogodzić macierzyństwo z karierą zawodową? Jak prowadzić firmę mając dziecko? Praca w domu.. Wszystko o finansach
Aga_Krk
Młodsza Forumowiczka

Mieszkanie na kredyt?

Post autor: Aga_Krk » 25 paź 2017, o 13:11

Dziewczyny, chcę wziąć mieszkanie na kredyt. Myślicie, że to dobra decyzja? Znalazłam dewelopera, który pomaga przy uzyskaniu kredytu. Rzeczywiście - bardzo rzetelni specjaliści z Wawel Service tłumaczą warunki uzyskania kredytu bardzo prosto i zrozumiale. Ale jednak to zobowiązanie na 30 lat. Która z Was się zdecydowała na mieszkanie na kredyt?

muminka
Młodsza Forumowiczka

Re: Mieszkanie na kredyt?

Post autor: muminka » 26 gru 2017, o 21:42

Developer nie robi tego za darmo. Zamiast odpalać mu działkę za załatwienie kredytu lepiej samodzielnie poszukać najkorzystniejszej oferty. W raifeiisen można się starać o kredyt mieszkaniowy nawet na 30 lat a jeśli jest się aktywnym klientem bank mona liczyc na niższe raty.

kulska
Forumowiczka

Post autor: kulska » 24 sty 2018, o 08:28

Mieszkania zwykle kupuje się na kredyt bo mało kogo stać na wyłożenie tak dużej gotówki. Z kredytami jest różnie rzeczywiście ale zwykle jak kupujesz mieszkanie to możesz pytać doradcę finansowego i on znajdzie najlepsze rozwiązanie, tak zrobiła koleżanka która niedawni kupowała mieszkanie na osiedlu Oaza Wilanów.

emilson
Świeżynka

Post autor: emilson » 8 cze 2018, o 22:05

Ja niestety byłam zmuszona wziąć kredyt. We wstępnych obliczeniach wychodziło że będzie mnie i narzeczonego stać na apartament, jednak gdy wszystko podliczyliśmy okazało się że sporo nam brakuje i nie było wyboru.

malla
Młodsza Forumowiczka

Post autor: malla » 24 cze 2018, o 22:07

Ja uważam że lepiej jest spłacać kredyt za swoje kąty niż płacić za wynajem. Ale także raczej samej bym porozglądała się za kredytem .

Dominika3
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Dominika3 » 30 cze 2018, o 01:12

odradzam Wam brac kredyt bo mozna sie niezle zadluzyc. Lepiej brac bezpieczniejsze chwilowki od extraportfel. Wspominam akurat o nich bo maja uczciwe warunki takze warto sie do nich zwrocic o pomoc

Kaśka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Kaśka » 3 lip 2018, o 12:33

Chyba wolałabym wziac kredyt w banku i moze poszukac jakis dopłat do kredytów, albo w ogóle skorzystać z tego nowego programu rządowego, nie znam niestety szczegółów.

muminka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: muminka » 4 lip 2018, o 18:01

Takie kredyt często jest decyzją życia więc lepiej dokładnie wszystko przemyśleć. W banku Raiffeisen można ubiegać się o kredy mieszkaniowy w którym można 2 razy w roku zmniejszyć ratyo połowę a raz nie płacić wcale.

olga83
Młodsza Forumowiczka

Post autor: olga83 » 12 lip 2018, o 08:00

Jeśli masz zdolność kredytową to czemu nie. Ale pomyśl, bo może wynajem lokalu będzie bardziej opłacalny. Wiem, że wynajem lokali w Warszawie jest popularny i w innych miastach też. Często są to wynajmy z możliwością odkupu mieszkania. Także można "przetestować" i lokal, i okolicę. Pomyśl, bo kredyt łatwo wziąć, ale trudniej spłacić.

sebra
Świeżynka

Post autor: sebra » 18 lip 2018, o 17:10

Mieszkanie na kredyt to nie jest dobre wyjście według mnie, niestety za duże są to koszty. Lepiej zaoszczędzić i kupić własnościowe. Jak już masz mieszkanie to warto tez pamietać o ubezpieczeniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Praca, kariera, firma i finanse”