Mieszkanie na kredyt?

Jak pogodzić macierzyństwo z karierą zawodową? Jak prowadzić firmę mając dziecko? Praca w domu.. Wszystko o finansach
Awatar użytkownika
jumpsuit
Świeżynka

Re: Mieszkanie na kredyt?

Post autor: jumpsuit » 21 lis 2018, o 11:23

Mało kto może wyłożyć ze swojej kieszeni pieniądze na zakup własnego mieszkania czy domu, dlatego ludzie wciąż decydują się na branie kredytu hipotecznego, aby sobie na to pozwolić. W tym kraju nie da się przeżyć bez szukania dodatkowego wsparcia finansowego. Ja obecnie wynajmuję mieszkanie w dużym mieście, ale coraz bardziej widzę, że jednak wygodniej byłoby mieszkać na własnym, a budowa własnego domu to moje marzenie. Tylko właśnie jestem niechętna do zawierania takich długoterminowych zobowiązań jak kredyt, dlatego odkładam tą decyzję, jak mogę.

Bryłka83
Forumowiczka

Post autor: Bryłka83 » 21 lis 2018, o 14:06

Mało kogo stać na zakup mieszkania za gotówkę. Ja planuję zakup lokum w przyszłym roku. Bardzo podobają mi się nowoczesne mieszkania w Koninku niedaleko Poznania. Do wyboru są mieszkania o funkcjonalnym rozkładzie, różnym metrażu, wyposażone w balkony/tarasy oraz miejsca parkingowe. Myślę, ze zdecyduję sie na zakup lokalu własnie tam.

kroktions
Świeżynka

Post autor: kroktions » 26 lis 2018, o 08:52

Lepiej moim zdaniem kupić mieszkanie, a potem je wynająć. Sam tak zrobiłem i na chwilę obecną bardzo jestem zadowolony, że zainwestowałem w mieszkanie.

Kaśka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Kaśka » 28 lis 2018, o 17:35

Na takie inwestycje trzeba mieć kasę, dużo kasy. Pewnie pomysł nie jest zły, bo mieszkanie będzie na siebie zarabiało (na kredyt). Najczęściej jednak jak już ludzie biorą mieszkanie na kredyt robią to z bardziej prozaicznego powodu, nie mają gdzie mieszkać. Osobiście boję się takiej dużej odpowiedzialności. W końcu decyduje się człowiek na około 20-25 lat spłacania. Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Szukałabym innych rozwiązań. Kredyt - owszem, ale mniejszy i na krócej.

Kazikdobry
Świeżynka

Post autor: Kazikdobry » 21 sty 2019, o 14:36

Ja mogę polecić świetny serwis gdzie można kupić i wynająć mieszkania na bardzo dobrych warunkach myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.

pieknyolek
Młodsza Forumowiczka

Post autor: pieknyolek » 5 lut 2019, o 09:29

Jeżeli masz problem ze znalezieniem kredytu na mieszkanie to polecam ci wejść na stronę wycena-oc.pl i tam skorzystać z pomocy ekspertów w tej sprawie ;)

ingliszmen
Świeżynka

Post autor: ingliszmen » 31 mar 2019, o 16:21

Ostatnio trochę szperałem w poszukiwaniu dogodnego dla siebie kredytu. Lubię mieć wszystko wyliczone, szczególnie tak istotną rzecz jak zobowiązania finansowe. Bardzo pomocny był kalkulator rat. Czy korzystaliście kiedyś z podobnego urządzenia? Chętnie zapoznałbym się z podobnymi zestawieniami.

stella
Forumowiczka

Post autor: stella » 30 kwie 2019, o 11:32

No tak, nie ma w tym abosolutnei nic złego ;) My kupiliśmy na kredyt przytulne mieszkankow Krakowie. A znaleźliśmy je wśród ofert biura abc -dom :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Praca, kariera, firma i finanse”