Antykoncepcja po ciąży

Czyli wszystko o seksie.. Nasze fantazje, pożądania, doświadczenia, pomysły, zdrada, zazdrość, antykoncepcja
Awatar użytkownika
Adminka
Forumowiczka

Antykoncepcja po ciąży

Post autor: Adminka » 7 paź 2014, o 13:42

Niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko. Razem z mężem chcemy mieć więcej dzieci, jednak chwilowo chce zrobić sobie przerwę od ciąży. Zastanawiałam się nad najlepszą metodą antykoncepcji. Według mojej ginekolog, tabletki antykoncepcyjne tuż po ciąży to zły pomysł, bo gospodarka hormonalna nie jest jeszcze unormowana. W tym przypadku zastrzyk też odpada. Nie chcę korzystać ze spirali, bo słyszałam, że po jej użyciu mogą pojawić się problemy z ponowną ciążą. Jakie są wasze doświadczenia w tej sprawie?

nimco
Forumowiczka

Re: Antykoncepcja po ciąży

Post autor: nimco » 20 lut 2017, o 19:22

Hej! Szkoda, że nikt nie odpisał, bo też się zastanawiam nad metodą antykoncepcyjną. Teoretycznie tabletki są mi najbliższe, ale myślę też o spirali. Dokładnie nie znam jej działania, może ktoś przybliży temat?

Barbana88
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Barbana88 » 20 lut 2017, o 19:53

Jak dla mnie spirala to rewelacyjne rozwiązanie. W zeszłym roku sama się na taką pokusiłam bo koleżanki bardzo zachwalały levosert. Z tabletkami czasem miałam problem bo zapomniałam albo nie wzięłam ich ze sobą jeśli wyjeżdżałam gdzieś służbowo. A tak spiralę mam założoną na 3 lata i nie muszę się martwić o przypadkowe przerwanie zabezpieczenia :)

kulska
Forumowiczka

Post autor: kulska » 20 maja 2017, o 08:09

Też czytałam gdzieś o wkładce levosert, dobrze wiedzieć z pierwszej ręki jak wygląda zakładanie, na pewno jest praktyczniejsza od tabletek bo nie musisz o niczym pamiętać przez kilka lat, ani o zabieraniu wszędzie piguł ani o receptach, a to duży plus.

krolewna
Świeżynka

Post autor: krolewna » 12 sie 2017, o 20:35

ja przez pierwsze 4 miesiace po porodzie nie zabezpieczalam sie niczym bo na seks poprostu nie bylo czasu.. a gdy zaczelismy z mezem zastanawiac sie nad zabezpieczeniem to jednak wybralismy tabletki z mala iloscia hormonow (belara) i jestem zadowolona.. moj organizm sie nie zmienil, funkcjonuje normalnie, libido jest wiec nie narzekam

basienka
Forumowiczka

Post autor: basienka » 24 wrz 2017, o 08:41

Mi lekarka też poleciła wkładkę levosert przez to, że uwalnia hormony tylko do macicy, dzieki czemu one nie kraza po organizmie. Wkladka zageszcza sluz i nie dopuszcza do zaplodnienia.

krolewna
Świeżynka

Post autor: krolewna » 5 lis 2017, o 19:25

basienka ja wlasnie z tego powodu tez zdecydowalam sie na ta wkladke levosert... nie chcialam by hormony szalaly mi po organizmie i balam sie skutkow ubocznych a ta wkladka przez swoje dzialanie nie powoduje takich skutkow..

olga83
Forumowiczka

Post autor: olga83 » 19 lip 2018, o 10:24

Wiele rodzajów antykoncepcji jest obecnie dostępnych. I dobrze, bo każda ciąża powinna być przemyślana. To by pomogło uniknąć wielu tragedii życiowych. Niestety każdy rodzaj antykoncepcji bywa zawodny. I nieplanowana ciąża może dotyczyć każdej z nas. Warto wiedzieć, że nie jest to sytuacja bez wyjścia. Zawsze są tabletki po - bez recepty Girlinneed, można je kupić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Seks”