Jak odchudzać się zimą?

Czyli jak zrzucić parę kilogramów? Sport - podstawa szczupłej sylwetki.. Jaki rodzaj sportu wybrać, jakie ćwiczenia wykonywać, jak często? Dieta a odchudzanie -czyli co jeść, a czego się wystrzegać lub co najmniej ograniczyć?
ewelinaklucz
Świeżynka

Re: Jak odchudzać się zimą?

Post autor: ewelinaklucz » 18 wrz 2018, o 12:01

Zimą to ja zawsze szybciej chudnę, bo nie jem dużo lodów i chętniej chodzę na siłownie. Latem przez upały często odpuszczam treningi.

Awatar użytkownika
witter
Świeżynka

Post autor: witter » 20 wrz 2018, o 13:25

A mnie właśnie zimą nie chce się chodzić na siłownie, do klubów itd. Jak pomyślę, że mam targać dużą torbę sportową przez błoto i zaspy, a potem wychodzić zgrzana na zimne powietrze, to od razu mi się odechciewa. Ale to chyba tylko ja tak mam, że zimą ćwiczę w domu ;) Poza tym zimą jem suplement chromu, by nie podjadać słodyczy. Jem dużo pełnoziarnistych posiłków 5 razy w ciągu dnia, piję dużo herbat z acerolą, owocami leśnymi itd. Unikam chorób i trzymam wagę w ryzach :)

Bertek
Świeżynka

Post autor: Bertek » 8 paź 2018, o 19:35

Chyba najlepiej będzie zapisać się na jakiś fitness

biznesmama
Młodsza Forumowiczka

Post autor: biznesmama » 23 paź 2018, o 14:34

Zimą też można ćwiczyć (np. biegać?) na dworze zwłaszcza, że w ostatnich latach śniegu jest tyle co na lekarstwo. Ważne, żeby mieć odpowiednie buty, w których się nie poślizgnie, no i jakąś apkę albo zegarek sportowy. Odkąd zaczęłam ćwiczyć częściej i dłużej, zainwestowałam z zegarek Suunto na Zegarownia.pl. Ceny mają w porządku, a po wpisaniu kodu ,,zlapdystans'' dostałam dodatkowe 10 % zniżki :)

Witkacka
Świeżynka

Post autor: Witkacka » 29 paź 2018, o 19:37

Zima to dobry czas, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów i na wiosnę mieć niezłą formę.

Awatar użytkownika
Motherka
Świeżynka

Post autor: Motherka » 31 paź 2018, o 15:02

Ćwicz w domu, możesz zainwestować w rowerek stacjonarny.

jupler
Młodsza Forumowiczka

Post autor: jupler » 31 paź 2018, o 15:40

zimą polecam ćwiczenia w domu. Mi udało się znaleźć ciekawe apliakcje do ćwiczeń w domu. Dzięki nim znacznie łatwiej się zmotywować do codziennej aktywności :)

nimco
Forumowiczka

Post autor: nimco » 31 paź 2018, o 22:32

Prosta sprawa, wystarczy sobie kupić sprzęt do ćwiczeń do domu i konsekwentnie ćwiczyć. Wiem że czasami się nie chce, ale trzeba sobie wyrobić tę rutynę :)

JanNowakowski
Świeżynka

Post autor: JanNowakowski » 4 lis 2018, o 20:33

ja polecam ćwiczenia i dietę

DietetykNaWalizkach
Młodsza Forumowiczka
Kontakt:

Post autor: DietetykNaWalizkach » 22 lis 2018, o 16:27

Specjalistą od ćwiczeń fizycznych nie jestem. Wiem tyle, że wg rekomendacji WHO powinno się ćwiczyć minimum 150 minut tygodniowo. Co do formy to ja np. uwielbiam aerobik w wodzie. Nie dość, że jest dobry dla stawów to jeszcze spalasz więcej kcal :) Natomiast co do diety to już się mogę bardziej wypowiedzieć, bo jestem dietetykiem klinicznym. Podstawa to unikanie diet cud, które dają efekt jojo prędzej czy później. Oprócz tego odpowiednia ilość błonnika, który zapewni Ci sytość i zadba o mikroflorę jelitową. Do tego regularność posiłków, unikanie podjadania i pustych kalorii. To tak w dużym skrócie, bo mogłabym pisać godzinami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgrabna mama”