Otyłość przed ciążą

Czyli jak zrzucić parę kilogramów? Sport - podstawa szczupłej sylwetki.. Jaki rodzaj sportu wybrać, jakie ćwiczenia wykonywać, jak często? Dieta a odchudzanie -czyli co jeść, a czego się wystrzegać lub co najmniej ograniczyć?
brzoskwinka
Świeżynka

Otyłość przed ciążą

Post autor: brzoskwinka » 6 lis 2014, o 07:23

Swoje pytanie kieruje do mam, które aby zajść w ciążę, musiały wyleczyć się z nadwagi. Sama się z nią zmagam, ale swoje działania skupiam głównie na zajściu w ciąży. Według lekarza nie zajdę w ciążę, dopóki nie schudnę. Nie powiedział mi dokładnie ile, ale z jego wypowiedzi wynikało, że po prostu jestem gruba i to moja wina. Obecnie ważę 100kg przy 160 centymetrach wzrostu. W mojej rodzinie otyłość jest dziedziczna i do tej pory żadna z kobiet nie miała problemu z zajściem w ciążę. Powiedzcie jak skutecznie zawalczyć z nadwagą.

olaf33
Świeżynka

Re: Otyłość przed ciążą

Post autor: olaf33 » 6 sie 2018, o 07:56

Jeśli jest taki problem to najlepiej będzie jak pani uda się do lekarza rodzinnego.Na pewno ten lekarz rodzinny pani pomoże według mnie.

pancia
Świeżynka

Post autor: pancia » 24 sie 2018, o 07:53

Lekarz rodzinny co najwyżej zaleci diete albo odrazu poleci jakiegos dietetyka...

zofialipska
Forumowiczka

Post autor: zofialipska » 7 wrz 2018, o 07:46

Zabierz się do tego z głową. Skor chcesz mieć dziecko, faktycznie najpierw musisz pomyśleć o swoim zdrowiu. Myślę, że jak masz taki priorytet przed oczami powinno ci to pomóc w wytrwałym dążeniu osiągnięcia mniejszej wagi. Na początek skorzystaj z pomocy dobrego dietetyka. Jeśli w twoim mieście lub w pobliżu nie ma dietetyka, to polecam ci opcję online - wtedy z dietetykiem kontaktujesz się np przez wideorozmowy czy przez maila. Pojdź też do trenera personalnego żeby pokazał ci co i jak powinnaś ćwiczyć żeby przynosiło to efekty a nie szkodziło ci. Nie rób nic na własną rękę, bo to może niekorzystnie odbić się na twoim zdrowiu i samopoczuciu. Powodzenia! :)

dagheat
Świeżynka

Post autor: dagheat » 14 wrz 2018, o 14:43

czesc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgrabna mama”