Jakie ćwiczenia, jaka dieta po porodzie

Czyli jak zrzucić parę kilogramów? Sport - podstawa szczupłej sylwetki.. Jaki rodzaj sportu wybrać, jakie ćwiczenia wykonywać, jak często? Dieta a odchudzanie -czyli co jeść, a czego się wystrzegać lub co najmniej ograniczyć?
Aganolla
Młodsza Forumowiczka

Jakie ćwiczenia, jaka dieta po porodzie

Post autor: Aganolla » 15 lis 2013, o 19:47

Pytanie do dziewczyn, które miały problem z nadwagą po porodzie a które postanowiły powrócić do zgrabnej sylwetki.
Jakie ćwiczenia wykonywałyście aby wrócić do normalnego wyglądu? Ile Wam to zajęło, jak się odżywiałyście? Czy podczas karmienia piersią można stosować ekstremalne diety? Czy to ma wpływ na jakość mleka?

LadyKatha
Młodsza Forumowiczka

Re: Jakie ćwiczenia, jaka dieta po porodzie

Post autor: LadyKatha » 13 gru 2013, o 18:25

Ekstremalna dieta? Co masz na myśli? Odpowiedni wygląd? Najważniejsze po porodzie jest odżywianie się pod dziecko, pod to, żeby mieć dobrej jakości zdrowy pokarm dla dzidziusia bo oczywiste jest to, że to co jesz ma potężny wpływ na mleko :) Jeżeli chcesz wrócić do formy i mieć figurę jak dawniej to możesz zacząć ćwiczyć i biegać jak już będziesz miałą na to w ogóle siły, ale dieta musi być pełnowartościowa i zawierać dużo witamin i minerałów

zofialipska
Forumowiczka

Post autor: zofialipska » 7 wrz 2018, o 07:57

Polecam ci jadłospis od dietetyka. Lepiej nie odchudzać się po porodzie samemu zwłaszcza jak się jeszcze karmi, bo można doprowadzić do jeszcze większego wyjałowienia organizmu i tylko negatywnie odbije się to na zdrowiu. Jak zależy ci na powrocie do wagi w racjonalny sposób, by jeszcze potem tą wagę utrzymać, najlepiej żeby specjalista doradził w kilku kwestiach.

JanNowakowski
Świeżynka

Post autor: JanNowakowski » 4 lis 2018, o 20:52

ja najczęściej do diety stosuję ćwiczenia kulki gejszy, są bardzo skuteczne a mało osób ich używa.

DietetykNaWalizkach
Młodsza Forumowiczka
Kontakt:

Post autor: DietetykNaWalizkach » 22 lis 2018, o 16:20

Ja pracuję jako dietetyk kliniczny z kobietami po porodzie, więc może coś podpowiem. Ważne jest połączenie diety z ćwiczeniami, bo wtedy są najlepsze efekty. Co do ćwiczeń - zaleca się minimum 150 minut w tygodniu, a forma zależy od Twoich upodobań. Ma to być przyjemność :) Ja, np. uwielbiam aqua fitness i prawdą jest to, że w wodzie poprzez stały opór spala się więcej kcal plus jest to bezpieczne dla stawów. Co do diety - temat rzeka ;) W skrócie - żadne diety cud, bo zaraz będziesz miała efekt jojo.

domi78
Forumowiczka

Post autor: domi78 » 23 lis 2018, o 12:17

Najprostszym sposobem na zrzucenie wagi jest catering pudełkowy. Dzięki temu macie wszystkie posiłki przygotowane i odpowiednio zbilansowane. Najlepiej sami sprawdźcie sobie catering dietetyczny jak niesamowite daje to możliwości. Jestem przekonana, że przypadnie to Wam do gustu . Wielu moich znajomych korzysta z takiej diety pudełkowej i chwala sobie.

olivka86
Forumowiczka

Post autor: olivka86 » 26 lis 2018, o 18:42

Hmm... Ja po porodzie ćwiczyłam z Ewką i jadłam po prostu mniej ale to nie był dory pomysł bo nie dostarczałam sobie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Na Twoim miejscu pomyślałabym o cateringu dietetycznym z Krakowa Happy Diet. Maja bardzo smaczne jedzenia i przystępne ceny. Wszystko jest dostarczane na czas bez najmniejszych problemów. Można ładnie schudnąć na ich diecie.

Plumella
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Plumella » 2 paź 2019, o 12:48

joga i dużo miłości, dieta wszystko co 5 godzin max 3 posiłki dziennie no odstawienie chemii w tym tej z pigułek, ja jestem młodą mamą i zabezpieczam się diafragma antykoncepcyjną, jest super a i nie boję się o kolejna ciążę bo zakłada się ją łącznie z żelem plemnikobójczym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgrabna mama”