Suplementacja - jest ok czy nie?

Czyli jak zrzucić parę kilogramów? Sport - podstawa szczupłej sylwetki.. Jaki rodzaj sportu wybrać, jakie ćwiczenia wykonywać, jak często? Dieta a odchudzanie -czyli co jeść, a czego się wystrzegać lub co najmniej ograniczyć?
EllenRipley
Forumowiczka

Re: Suplementacja - jest ok czy nie?

Post autor: EllenRipley » 16 paź 2018, o 12:44

Tak jak pisałam, najlepiej postawić na catering dietetyczny. ;)

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 19 paź 2018, o 11:43

Ja się obawiam każdych tabletek, zawsze się długo zastanawiam zanim coś zacznę przyjmować. W przypadku odchudzania już czułam się tak zrezygnowana, że zaczęłam myśleć o jakichś tabletkach, ale wtedy koleżanka z pracy poleciła mi herbatę Matcha. Chodzi o to, że przez długi czas próbowałam schudnąć przy samym stosowaniu regularnej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania z obniżoną zawartością kalorii, a nic nie spadało, albo tyle, że nie można było zauważyć różnicy. Ale jak dołożyłam do tego jeszcze regularne picie zielonej herbaty to w końcu ruszyło tak, że można było gołym okiem zauważyć efekty. Nie ma co liczyć na cud, że sama herbata sprawi, że schudniemy, niemniej jednak matcha rewelacyjnie wspomaga ten proces. Po tym jak uzyskałam oczekiwany efekt to nie zaprzestałam ani z ćwiczeniami, ani ze zdrowym odżywianiem, ani z herbatą. Nadal ją kupuję, bo sprawia, że dobrze się czuję. Zresztą z tego jest też znana, właśnie z prozdrowotnego działania. Pozytywnie wpływa na samopoczucie. Ja kupuję matcha ze sprawdzonego sklepu fresh & green: https://sklep.freshandgreen.pl/. :)

aluuutka
Świeżynka

Post autor: aluuutka » 23 paź 2018, o 10:31

Moim zdaniem tak, o ile robimy to z umiarem i kupujemy dobre suplementy a nie tylko "pseudo".

Bryłka83
Forumowiczka

Post autor: Bryłka83 » 27 paź 2018, o 16:58

suplementy sa jak najbardziej ok tylko trzeba je przjmowac z głowa. Najwazniejsze to nie przesadzać. Ja na codzieni nie biore zadnych suplementow aler jak byłam w ciazy to bardzo się pilnowałam z zazywaniem kwasu foliowego. Kupiłam nawet taki suplement mama dha premium bo poza kwasem zawiera też jod, magnez, witaminę D , czyli skladniki niezbedne do rozwoju malucha.

cesen
Świeżynka

Post autor: cesen » 16 lis 2018, o 13:11

Zdecydowanie używanie suplementów jest ok, ważne jest tylko aby odpowiednio je dobrać i wiedzieć jakie są najlepiej działające a jakie nie. Na https://suplementypro.pl/ ostatnio wyczytałem dużo informacji w tym temacie i powiem wam szczerze, że bardzo moja wiedza na ten temat się poszerzyła i czuję, że stosuję teraz tylko dobre suplementy

DietetykNaWalizkach
Świeżynka
Kontakt:

Post autor: DietetykNaWalizkach » 22 lis 2018, o 16:16

Ja nie uznaję szczerze mówiąc. Jestem dietetykiem klinicznym i nawet pisałam pracę dyplomową na ten temat. Jest to dość niebezpieczne, bo źle dobrane suplementy mogą wchodzić w interakcje z żywnością czy przyjmowanymi przez nas lekami. Poza tym suplement to w świetle prawa artykuł spożywczy. Wobec tego przed wprowadzeniem go na rynek nie wymaga się żadnych dowodów na jego skuteczność, badań klinicznych. Wystarczy złożyć wniosek do Sanepidu ;)

mafinka
Świeżynka

Post autor: mafinka » 23 lis 2018, o 15:43

Ja uważam, że to bardzo dobry pomysł przyjmować takie rzeczy. Przecież jeśli oczywiście dobierzemy te odpowiednie dla siebie to przyniosą nam wiele dobrego . Jeśli chcecie wspomóc swojego odchudzanie to ja mogę wam polecić https://www.tillslim.pl/ . Jest na bazie naturalnych składników, a jego efekty już po tygodniu można zobaczyć

ewelina92
Forumowiczka

Post autor: ewelina92 » 29 lis 2018, o 20:56

Moim zdaniem zdecydowanie warto suplementować swoją dietę. Dobrym pomysłem jest przyjmowanie tego kolagenu https://duocollagen.pl/wlasciwosci-kolagenu Wpływa on pozytywnie na naszą skórę oraz paznokcie czy włosy. Jest dostępny w atrakcyjnej formie, ma bardzo dobre opinie i atrakcyjną cenę. Sam dystrybutor oferuje również inne tego typu produkty i jest ceniony w branży. Polecam.

kacperka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: kacperka » 30 lis 2018, o 13:37

Wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku. Ja nie przyjmuję dziennie kilku różnych suplementów, a jeden najlepszy z nich. Najważniejsze to wsłuchać się we własny organizm, wiedzieć czego potrzebuje. Ja stosuję OmegaMarine Forte+ , to skoncentrowana dawka kwasów omega 3, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Niestety ciężko jest dostarczyć organizmowi tych kwasów samą dietą, także suplement jest tutaj bardzo dobrym i przemyślanym rozwiązaniem.

Barbana88
Forumowiczka

Post autor: Barbana88 » 13 gru 2018, o 19:08

Zgadzam sie z Kacperka. Wszystko jest dla ludzi ale trzeba znać granice. Ja osobiscie nie stosuje zadnych wspomagaczy, poszlam do dietetyka w centrum promocji zdrowia w Warszawie (Panaceum na JP II) i tam po badaniach dobrano dla mnie odpowiednią dietę i profil żywieniowy ktory szybko wprowadzilam w życie a do tego połączyłam go z ćwiczeniami i efekty juz mi sie podobaja a zaczelam dopiero dwa miesiace temu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgrabna mama”