Co z nazwiskiem?

Mama samotna i mama po rozwodzie -jak sobie poradzić z tą sytuacją? Wychowywanie w pojedynkę czy poszukiwanie nowego partnera?
Agnesis
Świeżynka

Co z nazwiskiem?

Post autor: Agnesis » 1 cze 2014, o 19:13

Kochane mamy !
Piszę na forum, ponieważ męczę się ostatnio z pewną sprawą i nie mogę znaleźć rozwiązania. Chodzi mi o rzecz może najmniej istotną podczas oczekiwania dzidziusia ale okazuje się że ważną, mianowicie zastanawiam się jakie moje dziecko, które już nie długo przyjdzie na świat powinno otrzymać nazwisko - moje, czy może po ojcu. Z ojcem dziecka tworzymy szczęśliwy związek i mamy zamiar wspólnie wychowywać naszą pociechę lecz nie jesteśmy małżeństwem. Moja mama upiera się że synek powinien otrzymać nazwisko po mnie, bo to niby łatwiej starać się o jakieś dofinansowanie jako samotna matka i mam szansę na zasiłek. Z drugiej jednak strony nie jestem co do tego przekonana, bo przecież nie będę wychowywać dziecka sama a mój partner mógłby poczuć się urażony takim pomysłem czemu wcale bym się na jego miejscu nie dziwiła. I teraz sama nie wiem co robić. Co będzie dla mnie i dzidziusia bardziej korzystne? Czy może nie ma to takiego znaczenia jak moja mama myśli? Sama nie wiem, proszę o jakieś rady :( :( :( :(

Awatar użytkownika
Johana
Młodsza Forumowiczka

Re: Co z nazwiskiem?

Post autor: Johana » 1 cze 2014, o 20:23

Witaj, przecież chyba nie powinno to mieć znaczenia jakie nazwisko nosi dziecko gdybyś chciała się starać o zasiłek dla samotnej matki. Przecież to, że nosi nazwisko ojca nie znaczy, że nie jesteś samotną matką... :/ Mogłaś w momencie narodzin mieć kontakt z ojcem dziecka a później ojciec dziecka sobie wyjechał i Was zostawił... Wychowujesz sama -dziecko ma nazwisko po ojcu.. W takim wypadku może weź pod uwagę po prostu wspólne zdanie Twoje i Twojego partnera a nie zdanie mamy. To oczywiste, że mama będzie chciała, żeby dzidziuś miał nazwisko po Tobie ;)

asiolcza
Forumowiczka

Post autor: asiolcza » 2 cze 2014, o 07:22

No jeśli partner chciałby aby jego potomek miał nazwisko po nim, to chyba nie ma problemu aby takie nazwisko dać dziecku. Pamiętaj, że to jest wasze dziecko, a nie twojej mamy i to musi być wasza decyzja. :) A swoją drogą wielu facetów inaczej patrzy na nazwisko niż my, wiesz w sensie przedłużenia rodu, więc faktycznie może być twojemu partnerowi trochę przykro. Z drugiej strony możesz mieć problemy z zasiłkiem, bo jeśli ojciec uznał dziecko (w tym wypadku dał mu swoje nazwisko) to będą sapać,że możesz się starać o alimenty. Tak więc najprościej to: usiądźcie razem i porozmawiajcie, co jest dla was bardziej korzystne :) I podziel się z nami jak już dojdziecie do porozumienia. :wink:

Molly94
Świeżynka

Post autor: Molly94 » 19 wrz 2014, o 17:43

SZCZERZE TO DO momentu aż nie odbierzesz becikowego itd lepiej żeby dziecko miało twoje nazwisko a ojciec nie uznawał dziecka. Po uznaniu dziecka w każdym urzędzie patrzą na was jak po ślubie mimo że tego ślubu nie macie. Często jest to uciążliwe szczególnie ze wiadomo różnie to w życiu jest i możecie nagle po miesiącu się rozstać i nie mieć kontaktu i wtedy trzeba dodatkowo wydawać pieniądze na różnego rodzaju rozprawy itd.

EllenRipley
Młodsza Forumowiczka

Post autor: EllenRipley » 16 sie 2017, o 11:52

To nie lepiej wziąć po prostu ślub w takiej sytuacji? Po co kombinować?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama samotna”