Problemy alkoholowe

Mama samotna i mama po rozwodzie -jak sobie poradzić z tą sytuacją? Wychowywanie w pojedynkę czy poszukiwanie nowego partnera?
Matka_Wariatka
Forumowiczka

Problemy alkoholowe

Post autor: Matka_Wariatka » 3 lip 2018, o 09:22

Jestem alkoholiczką, Mąż zostawił mnie po urodzeniu dziecka, wróciłam do matki i cała sytuacja mnie przerosła. Butelka dawała mi ukojenie kiedy moje dziecko nie dawało mi spać. Ale teraz jest starsza i mnie potrzebuje bardziej. Chcę sie zmienić, ale bez pomocy tego nie zrobię.

Monia757
Świeżynka

Re: Problemy alkoholowe

Post autor: Monia757 » 15 lip 2018, o 14:24

Potrzebny Ci jest dobry psycholog i do tego terapia AA

DobraMama
Forumowiczka

Post autor: DobraMama » 25 lip 2018, o 15:07

Psycholog tutaj nic nie pomoże, do terapii alkoholowej potrzebny jest prywatny ośrodek terapii uzależnień. Psycholog to nie lekarz, to jedynie wykwalifikowana osoba która moze z nami rozmawiać i szukać rozwiązan problemów. A przy uzależnieniu bez odtrucia i detoxu się nie obejdzie. Najlepszy do tego będzie Ośrodek Rehab. Sprawdz ich ofertę na pewno pomogą.

amika
Świeżynka

Post autor: amika » 11 wrz 2018, o 12:24

Masz rację. Sama nie dasz rady. Na szczęście nikt nie jest skazany na samotność. Dołącz do grupy aa. Tam na pewno ci pomogą.

Dominika3
Forumowiczka

Post autor: Dominika3 » 13 wrz 2018, o 16:37

To może ja też opowiem co nieco z mojej perspektywy, ponieważ sama mam męża alkoholika. Awantur nie było końca, po wypiciu stawał się nie do zniesienia, w końcu padło ultimatum z mojej strony. Ośrodek albo koniec. Leczenie alkoholizmu podjęliśmy w prywatnej klinice Medox . Udalo sie, mąż wychodzi powoli na prostą i znowu zaczyna byc normalnie między nami i w domu

domi78
Forumowiczka

Post autor: domi78 » dzisiaj, o 08:42

Witam, czy ktoś mógłby mi polecić jakiś naprawdę dobry ośrodek leczenia uzależnień? Mam problem z mamą, jest alkoholiczką. Wreszcie dojrzała do podjęcia leczenia, bo męczyła siebie i nas… Dlatego jak już podjęła decyzję, to chciałabym, żeby trafiła w jakiej sprawdzone miejsce. Słyszałam, żeby poszukać ośrodka na stronie gdzie jest Ranking ośrodków terapii Czy warto żeby mama podczas leczenia była daleko od domu? Proszę o poradę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama samotna”