Strona 1 z 1

Mój Ex nie uznaje dziecka

: 7 mar 2015, o 09:29
autor: Lipa
Rok temu urodziłam dziecko. I chociaż jest to najlepszy prezent od życia, jaki mogłam dostać, to jednak pojawiły się też cienie rodzicielstwa. Głównym powodem jest to, że będąc w ciąży rozstałam się ze swoim partnerem. Przyznaję, że szybko znalazłam nowego partnera, ale to dlatego, ze od dawna był on w moim życiu. Dla mnie oczywiste jest to, kto jest ojcem. Jednak mój były nie uznaje dziecka, przez co cały czas zostaje odroczona sprawa o alimenty. Mój obecny poddał się badaniom genetycznym, które potwierdziły, że nie jest on ojcem (a tak uważał mój były). Ex jednak ich odmawia. Czy sąd może go przymusić do badań?

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 29 gru 2015, o 23:31
autor: danciakowa
no najprościej iśc do sadu i wnieśc o sprawę o ustalenie ojcostwa i alimentyy od ojca dziecka, choc zastanów się bo może partner chce uznać dziecko jako swoje

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 8 cze 2018, o 15:09
autor: emilson
Bardzo współczuję i na prawdę, najbardziej chciałabym się uchronić od takich sytuacji... :(

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 18 cze 2018, o 11:40
autor: mateusz33
Z jakiego powodu jakiś mężczyzna może nie uznawać swojego dziecka.Dla mnie to jest tragedia jak słyszę niekiedy takie historie moich znajomych.

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 26 cze 2018, o 10:45
autor: marcepanka
Nie chce uznać bo to niesie za sobą pewne koszty. To smutne, że pieniądze są dla niektórych ważniejsze od ludzkich odruchów. Nie mówiąc już o niesamowitej więzi, której sam siebie pozbawia. Niedojrzały jakiś... Powinnaś jak najszybciej udać się do sądu - istnieje możliwość przymusowych badań.

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 18 lip 2018, o 17:08
autor: sebra
jak dla mnie to ta sprawa nadaje się do sądu

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 19 lip 2018, o 09:53
autor: martawitczak
Przykro jest słuchać takich rzeczy, musisz sprawę zgłosić do sądu i wtedy będzie musiał zrobić badania o ojcostwo

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 20 lip 2018, o 21:37
autor: koko_pop
Mężczyźni bardzo często tchórzą w obliczu ciąży, znam jednak przypadki, gdy przemyślając sprawę wracają. Trzeba dać mu trochę czasu (chociaż to Ty powinnaś być teraz najważniejsza), a jeżeli nie poczuje się odpowiedzialny, należy pozwać go o alimenty.

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 17 sie 2018, o 12:28
autor: przeplatasie
oczywiście że może zmusić do badań, robisz sprawę o ustalenie ojcostwa i koniec. Dziecko jest najważniejsze więc zrób to czym szybciej.

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

: 27 sie 2018, o 23:44
autor: czanka
Bardzo jestem ciekawa rozwiązania tej sprawy, chociaż patrząc na datę już raczej się nie doczekam informacji o tym jak poszło :(