Mój były nastawia syna przeciwko mojemu obecnemu partnerowi

Jak stworzyć udany związek? Jak nie popaść w rutynę czyli jak ustrzec się przed monotonią? Wspólne obowiązki dla niego i dla niej -jak się porozumieć w tej kwestii? Związek udany oraz związek nieudany? Zazdrość i zdrada...
żmijanka
Świeżynka

Mój były nastawia syna przeciwko mojemu obecnemu partnerowi

Post autor: żmijanka » 6 mar 2015, o 21:52

Mam dwójkę dzieci z byłym mężem. Starszy syn ma 13 lat, a młodszy 5 lat. Z mężem rozstaliśmy się 1,5 roku po narodzinach drugiego dziecka. 2 lata później związałam się ze swoim obecnym partnerem. Obaj synowie zaakceptowali go. Starszy mnie wspiera, bo wie, co przechodziłam z jego ojcem. Jednak mój były ma prawo do opieki nad dziećmi i stara się nastawić młodszego przeciwko ojczymowi. Kłamie na jego temat, mówi że ojczymowie krzywdzą dzieci i chcą zabrać mamę dzieciom. Co zrobić żeby były nie nastawiał dziecka przeciwko mojemu partnerowi?

Bamberka
Forumowiczka

Re: Mój były nastawia syna przeciwko mojemu obecnemu partnerowi

Post autor: Bamberka » 20 cze 2018, o 21:15

Takie przepychanki to przykra sprawa. Niestety chyba nic na to nie poradzimy. Szkoda nerwów.

pilniczek
Świeżynka

Post autor: pilniczek » 30 cze 2018, o 15:29

A próbowałaś z nim poważnie porozmawiać? Uświadomić, że takie zachowanie niekorzystnie wpływa przede wszystkim na dziecko. Taka rozmowa na pewno będzie dla Ciebie trudna, ale może okazać się bardzo owocna.

kasiasobol
Świeżynka

Post autor: kasiasobol » 20 lip 2018, o 14:30

Współczuję Ci, ale powinnaś porozmawiać z byłym mężem, czegoś takiego nie może robić, takie zachowanie jest nie na miejscu

basia3
Świeżynka

Post autor: basia3 » 4 wrz 2018, o 11:48

dokładnie! przecież takie zachowanie jest nie na miejscu. Konieczna jest rozmowa z byłym mężem, to inaczej to wszystko źle wpływa na dziecko

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w związku”