Jak zmusić męża do gotowania?

Jak stworzyć udany związek? Jak nie popaść w rutynę czyli jak ustrzec się przed monotonią? Wspólne obowiązki dla niego i dla niej -jak się porozumieć w tej kwestii? Związek udany oraz związek nieudany? Zazdrość i zdrada...
EllenRipley
Forumowiczka

Re: Jak zmusić męża do gotowania?

Post autor: EllenRipley » 16 sie 2017, o 11:51

Wątpię, by zmuszanie męża do tego było naprawdę w porządku. Szczególnie, że pomaga w innych czynnościach.

Awatar użytkownika
Dorka82
Świeżynka

Post autor: Dorka82 » 16 sie 2017, o 22:46

Chyba najsensowniejszym sposobem jest behawiorystyczna metoda na "totalną skrajność", czyli odcinamy delikwenta od finansów, wychodzimy po zapałki (nie może nas być min. 2 dni) i zostawiamy w lodówce tylko potrzebne do obiadów artykuły z książką kucharską na blacie. Powinno zadziałać ;)

odeta
Młodsza Forumowiczka

Post autor: odeta » 22 wrz 2017, o 14:01

Ja bym nie zmuszała do gotowania bo potem on będzie chciał zmusic do zjedzenia tego co przyrządzi. Nie kazdy dobrze sie czuje w kuchni. Ja bym nie chciala zeby mąz mnie zmuszał do koszenia trawnika bo to jest jego zadanie którego ja nie lubie:)

kamila00
Świeżynka

Post autor: kamila00 » 9 lut 2018, o 11:53

Nie zmuszaj go, skoro nie lubi gotować, to w takim razie zachęć go do pomocy np. przy sprzątaniu :) Nic na siłę! Nie każdy musi umieć gotować

cyrsion
Świeżynka

Post autor: cyrsion » 5 cze 2018, o 13:33

:jupi:

ogonek
Świeżynka

Post autor: ogonek » 22 cze 2018, o 11:46

Bardzo trudne pytanie, które sama sobie zadaję :D Ja proszę swojego chłopaka, żeby pomagał mi w drobnych rzeczach. Obrał ziemniaki, pokroił coś albo przynajmniej posprzątał po gotowaniu. Na samodzielne ugotowanie przez niego obiadu nie mam co liczyć – za to sprząta praktycznie w całym domu. I kolację też potrafi zrobić.

liliputek
Młodsza Forumowiczka

Post autor: liliputek » 6 sie 2018, o 09:48

Ale żeby zmuszać? Bez przesady, może po prostu zaproś go do pomocy najpierw i gotujcie razem, a potem może będzie chętny, żeby czasem ugotować coś samemu i cię odciązyć :) ale nawet jak nie, to taka pomoc też się przydaje bardzo :)

dobroslawa
Młodsza Forumowiczka

Post autor: dobroslawa » 16 sie 2018, o 10:41

Zmuszanie męża/faceta do czegokolwiek nigdy się dobrze nie kończy. Pamiętajcie o tym drogie panie.

lotniczus
Świeżynka

Post autor: lotniczus » 30 sie 2018, o 21:53

Wy nas do niczego nie "zmuszajcie" Drogie Panie. Wy nas zachęcajcie :) Nie lubimy gróźb, wolimy prośby.

annapik
Świeżynka

Post autor: annapik » 31 sie 2018, o 09:14

Miałam ten sam problem! Długo główkowałam i w końcu wymyśliłam :) W weekend wysłałam swojego synka do rodziców, a w sobotę zaczęłam gotować najpierw w bieliźnie, a później już bez niej. Mimo, że narzeczony nie był obecny od początku, w połowie wszystkiego chciał robić wszystko za mnie! :) Oczywiście po obiedzie poszliśmy na małe co-nieco i od tego czasu wie, że opłaca się pomagać w domu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w związku”