Strona 1 z 2

Zaburzenia snu

: 17 lis 2018, o 09:28
autor: mamma999
Zaburzenia snu mają bardzo różne przyczyny. Czasami problem pojawia się w jakiś małych sprawach lub problemach, więc może warto to sprawdzić zanim zdecydujemy się na podejmowanie jakiś kroków?

Re: Zaburzenia snu

: 20 lis 2018, o 15:50
autor: jumpsuit
Przeanalizowanie swojego codziennego dnia w chwilach problemów ze snem jest tutaj kluczowe, bo pozwoli stwierdzić, czy to jest uwarunkowane na tle psychicznym czy jednak inne czynniki przyczyniają się do tych problemów (np. hormony). Najczęściej nie można zasnąć z powodu stresu, napięcia nerwowego, buzujących emocji oraz zamartwiania się problemami. A wtedy jednak wizyta u specjalisty nie zaszkodzi. Jeśli jednak nie stwierdzimy związku między brakiem snu a sprawami związanymi z psychiką, problem leży gdzie indziej i psycholog/psychiatra nie pomoże.

Re: Zaburzenia snu

: 25 lis 2018, o 19:20
autor: Dominika3
no tak ,w takiej sytuacji wizyta u specjalisty jest konieczna. Moze nie musi byc to psychiatra, wystarczy najpierw udac sie do dobrego psychologa. Ja moge polecic tych z prywatnego osrodka Medox w Nowym Modlinie.

Re: Zaburzenia snu

: 27 lis 2018, o 18:17
autor: marcel92
Bardzo dobrym miejscem na leczenie różnego rodzaju zaburzeń, chorób czy dolegliwości jest terapie.net.pl. Centrum to jest nowoczesne, posiada profesjonalną kadrę oraz wiele skutecznych metod leczenia. Znajdziemy w nim pomoc w wielu przypadkach, a indywidualne podejście jest moim zdaniem dużym plusem. Jeśli sami macie problemy lub kogoś znacie z nimi, to przekażcie namiar.

Re: Zaburzenia snu

: 28 lis 2018, o 14:19
autor: olivka86
Może stres? Ja nie mogę spać gdy się stresuję a mam wiele powodów do stresu. Ostatnio zastanawiam się nad skorzystaniem z Subliminal. To odpowiednio skomponowane dźwięki które pozytywnie wpływają na podświadomość. Można dzięki temu zmienić swoje życie. Korzystaliście z tego?

Re: Zaburzenia snu

: 28 lis 2018, o 16:03
autor: Michałka
Miałam kiedyś zaburzenia snu i pomógł mi psycholog.

Re: Zaburzenia snu

: 30 lis 2018, o 21:18
autor: enamarlena
Herbatka relaksująca przed snem i śpię jak zabita ;)

Re: Zaburzenia snu

: 4 gru 2018, o 10:59
autor: cecylia
Może zamów sobie jakieś ziołowe leki bez recepty na zasypianie? Jest ich dość sporo na rynku - warto się rozejrzeć w aptekach internetowych. W sieci na pewno można kupić je taniej niż w aptekach stacjonarnych. Na pewno warto wypróbować.

Re: Zaburzenia snu

: 14 cze 2019, o 11:58
autor: Andy
Zaburzenia snu mogą świadczyć o dużo większych problemach niż tylko bezsenności. Czasami warto je skonsultować z psychologiem, żeby wykluczyć (lub niestety potwierdzić) jakieś poważniejsze przyczyny, które tkwią gdzieś głęboko w psychice i nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. Jeśli nie masz za bardzo czasu na wizytę u psychologa, to możesz poprosić o konsultację online. Mojej mamie wizyty u niej (w jej gabinecie w Częstochowie) bardzo pomogły, gdy przechodziła żałobę po tacie i nie umiała sobie z nią poradzić. Jednym z objawów była właśnie notoryczna bezsenność, która bardzo utrudniała jej życie. Na szczęście dzięki pomocy pani doktor, mama doszła już do siebie.

Re: Zaburzenia snu

: 3 sty 2020, o 09:33
autor: julzar
Zaburzenia snu u mnie wzieły się z nieregularnego spania oraz stresu. Stresowa sytuacja, która mi się przydarzyła potrafiła przez kilka miesięcy zabierać mi spokój. Wyciszenie, odłożenie wszelkich sprzętów typu telefon, telewizor, tablet godzine przed snem. Niebieskie światło, które emitują te urządzenia powodują zaburzenie naszego snu.