Wypadanie włosów po ciąży

Wygląd ma wielki wpływ na samopoczucie a tym samym na zdrowie kobiety.. Jak dbać o siebie -o swoje włosy, skórę i paznokcie? Jaki zapach wybrać -na co dzień, do pracy, na imprezę? Odpowiedni makijaż -czyli wszystko o malowaniu się..
Zdzicha
Młodsza Forumowiczka

Wypadanie włosów po ciąży

Post autor: Zdzicha » 18 lut 2021, o 10:10

Cześć dziewczyny jak sobie radzicie z wypadaniem włosów po ciąży? Ja po pierwszej ciąży dużo straciłam, boję się że po drugiej będzie to samo zanim wszystko wróci do normy :( Stosujecie coś fajnego do włosów?

Asia
Młodsza Forumowiczka

Re: Wypadanie włosów po ciąży

Post autor: Asia » 19 lut 2021, o 08:40

Nie wiem czy się da zapobiec całkowicie, ponieważ wypadanie włosów ma podłoże hormonalne. Ale na pewno można coś zrobić, aby nie było tak żle. Ja zauważyłam poprawę po tym jak odstawiłam wszystkie maski, odżywki, olejki za to przestawiłam się na dobry szampon przeciw wypadaniu włosów

Zdzicha
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Zdzicha » 20 lut 2021, o 08:13

No ja faktycznie sporo używam odżywek, do tej pory sądziłam, że to dobrze, że to właściwa pielęgnacja :P A co możesz polecić?

ida89
Świeżynka

Post autor: ida89 » 20 lut 2021, o 15:38

U mnie po 1 ciąży włosy wypadały, dałam radę je przywrócić do ładu. Jednak po 2 ciąży zaczeły się mega kłopoty. Niestety doszły tabletki anty, te dodatkowo wzmożyły wypadanie włosów, ostatecznie nabawiłam się ŁZS. Z pięknych długich i gęstych włosów, została 1/3, i dopiero wtedy zmieniłam dermatologa. Długo szukałam pomocy i naprawdę konkretnego lekarza. Z polecenia dziewczyn na grupie fb trafiłam do Katarzyny Osipowicz, która jest dermatologiem, ale współpracuje z trychologiem. Więc takie 2w1. Dzisiaj ŁZS mam wyciszone/wyleczone, a włosy po długich kuracjach odrastają.
Z tabletek bez recepty mogę polecić KERABION, plus stosowanie wcierki banfi. Oczywiście plus świadoma pielęgnacja. Proszę nie bagatelizujcie wypadanie włosów, bo jak widać ciąża może tylko być dla nas tłumaczeniem problemu. :roll:

Asia
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Asia » 21 lut 2021, o 10:10

Odżywki też obciążają włosy. Nie każda odżywka jest dla każdego rodzaju włosów. Lepiej mieć jedną a dobrą. Szampon który używam to Ducray Anaphase. Po nim włosy sa mocniejsze i mniej ich wypada przy czesaniu czy myciu

Zdzicha
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Zdzicha » 22 lut 2021, o 10:23

Dzięki bardzo za pomoc. Rzeczywiście może ja nadużywam odżywek i to też nie jest za dobre dla włosów. A szampon kupię i zobaczymy :)

Valhalla1989
Świeżynka

Post autor: Valhalla1989 » 19 mar 2021, o 07:08

Mi mimo wszelakich prób dalej włosy wypadają, ale to już kwestia problemów z tarczycą- po farmakologii i dorzuceniu domowych metod jest 1000% lepiej. Często pije miks pokrzywa+skrzyp lub robie z tego płukanki, melise również polecam na włosy wyapadające, staram się suplementować witaminy i żelazo. To takie najprostsze i budżetowe metody.

Asia
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Asia » 20 mar 2021, o 10:49

I kupiłaś ten szampon? Jak pierwsze wrażenia?

Zdzicha
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Zdzicha » 22 mar 2021, o 10:56

Kupiłam i używam :) oddałam też siostrze wszystkie kosmetyki do włosów które do tej pory stosowałam, niech ona ma z tego korzyść. Trochę się zdziwiłam że on jest taki gęsty i wydajny. Ale super, że tak jest :)

Asia
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Asia » 24 mar 2021, o 10:05

No to życzę powodzenia w kuracji i cierpliwości. Efekty przyjdą, ale trzeba trochę na nie poczekać. Mi poprawił kondycję włosów i teraz na nic się nie uskarżam, włosy są super zdrowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uroda czyli piękna mama”