Jak radzicie sobie ze stresem?

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
Awatar użytkownika
witter
Świeżynka

Re: Jak radzicie sobie ze stresem?

Post autor: witter » 20 wrz 2018, o 13:16

Kiedyś też biegałam, aby zredukować stres, dopóki nie nabawiłam się odnawiającej się kontuzji uda :( Musiałam wtedy przerzucić się na inne sposoby i oszczędzać się z ćwiczeniami. Teraz mam taki okres, że dzień bez stresu jest dniem straconym i muszę brać leki uspokajające, bo nic innego już nie pomaga :( Wieczorami też się biorę za kolorowanki, idealne tuż przed snem.

jeleniocyklop
Świeżynka

Post autor: jeleniocyklop » 22 wrz 2018, o 16:22

Ja lubie wypic ciepla herbate, posluchac muzyki. Albo naciskam kciukiem prawej reki w srodek lewej reki. Jakas japonska metoda medytacji. Ale po trzymaniu tak minute, naprawde dziala ;D

nimco
Forumowiczka

Post autor: nimco » 30 wrz 2018, o 19:33

Ja poprzez jogę. Od miesiąca ją uprawiam, mam taką specjalną matę i uczę się pozycji. staram się tak 2-3 razy w tygodniu ćwiczyć

anuka
Forumowiczka

Post autor: anuka » 9 paź 2018, o 18:42

nie słyszałam o tej ręce, ciekawe czy to działa, ja się wspomagam ziołowymi środkami, jak już jest mega źle i czuję ze mnie nosi to biorę neromix control, stres ze mnie schodzi, nie daję sie tak łatwo wyprowadzić z równwagi a bywają takie dni ze byle głupota doprowadza mnie do szału

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 10 paź 2018, o 07:57

Ja miałam ostatnio sporo stresu w pracy. Terminy goniły, sprawy się nawarstwiały i przestałam sobie dawać z tym radę. W końcu nie wytrzymałam i posłuchałam sugestii koleżanki, która skorzystała z hipnozy. Byłam na trzech sesjach i moje nastawiło się o 180 stopnii! Jest dużo mniej stresu, sytuacja z pracy nie wyprowadza mnie z równowagi mimo że pracy nie ubyło :)

Dominika3
Forumowiczka

Post autor: Dominika3 » 11 paź 2018, o 11:01

Stres na dłuższą metę może przyczynic sie do powstania depresji. Depresja moze prowadzic do alkoholizmu i tu jest zamkniete kolo. Z alkoholizmem nie ma żartów - wizyta w dobrej klinice jak np. Medox w Nowym Modlinie jest konieczna aby skutecznie wyeliminować ten problem. Pomoc specjalistów w tej sprawie może nawet ocalić życie osobie uzaleznionej , dlatego nie bagatelizujmy tego problemu.

fruzelina
Świeżynka

Post autor: fruzelina » 18 paź 2018, o 10:11

Czasami sobie w ogóle nie radzę i wtedy najklepiej mi pomaga nervomix control, jest ziołowy z meliską, łagodnie wycisza, uspokaja a ja czuję się o wiele lepiej, w inne dni wystarczy sobie jakiś kabaret obejrzeć, wyjść na spacer czy zjeść dobre ciacho i mi lepiej :)

olivka86
Forumowiczka

Post autor: olivka86 » 18 paź 2018, o 21:22

W niektórych przypadkach potrzebna jest terapia. Sama miałam sporo stresu ostatnio i bardzo pomógł mi psycholog. Mieszkając poza Polską warto pomyśleć o terapii online.

mamma999
Forumowiczka

Post autor: mamma999 » 22 paź 2018, o 15:26

Jeśli o mnie chodzi to ja chodzę regularnie na masaże w Krakowie ma bardzo dobre masażystki. Po wyjściu zawsze czuję się młodziej i jestem zrelaksowana. Ceny w porządku, mają też nowy masaż tantryczny na który chcę iść z mężem, podobno niesamowity.

owczarek1
Świeżynka

Post autor: owczarek1 » 25 paź 2018, o 08:28

Kiedy się stresuję to albo idę pobiegać, albo jadę na basen. Te dwa sporty bardzo mnie relaksują, odprężają i chociaż na chwile zapominam o stresie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”