Jak radzicie sobie ze stresem?

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
Julie16
Świeżynka

Re: Jak radzicie sobie ze stresem?

Post autor: Julie16 » 24 lip 2018, o 07:52

Drogie Panie, muszę się przyznać, że też często spotykam się ze stresującymi sytuacjami. Niestety musimy się przyzwyczaić, że w dzisiejszym świecie coraz częściej borykamy się ze stresem - pracujemy w korporacjach, wychowujemy dzieci, mamy rachunki do opłacenia... Tak więc - stres stał się niejako częścią naszego życia. Dlatego też powinniśmy znaleźć metody na poradzenie sobie z nimi. Mam dla Was kilka rad, które stosuję od pewnego czasu i wydaje mi się, że przynoszą efekty. Przede wszystkim codziennie rano przed wyjściem do pracy mówię sobie, że dzisiaj jest dobry dzień. A gdy z niej wracam relaksuję się przy muzyce, na spotkaniach ze znajomymi.

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 27 lip 2018, o 10:34

To zależy od poziomu stresu. Jeżeli ktoś by mnie po prostu zdenerwował albo miałam ciężki dzień w pracy, to wystarczy dobry film, herbatka z cytryną i chwila odpoczynku. Czasami pójdę na rower albo basen, żeby doświadczyć trochę wysiłku.

Niestety nie zawsze te sposoby działają. Ulubiony serial, najlepsza herbata czy długi spacer czasami nie jest wystarczający.

Pamiętam jak miałam bardzo ciężką sytuację w pracy – szły zwolnienia, ja miałam coraz więcej pracy, pieniędzy też dużo nie było… wpadłam przez to w taką spiralę stresu. Prawie nic nie jadłam, bo przez nerwy w ogóle nie miałam apetytu. Przychodziłam z pracy, rozbierałam się i rzucałam się na łózko. Pod wieczór tylko prysznic i jakaś kanapka i znów do łózka. Rano pobudka i do pracy… nic mi nie pomagało.

Moja dobra koleżanka zauważyła, że coś jest nie tak i doradziła mi, bym poszła do psychologa. Trochę dziwnie się z tym czułam, że miałabym komuś się zwierzać ze swoich problemów i prosić o pomoc. Na szczęście przyjaciółka dała mi namiary na bardzo dobrą panią psycholog ze Świdnicy.

Wystarczyło kilka sesji i wróciłam do normalnego życia. Pani Małgorzata jest psychologiem z powołania i można to poczuć już na pierwszym spotkaniu. Byłam w szoku, że ktoś obcy, ktoś, kto nie zna mnie i moich problemów jest mi w stanie tak pomóc.

Od tamtego czasu minął jakoś rok i do tej pory nie miałam takich problemów. Kilka spotkań z psychologiem uratowało mi życie.

PatPats
Świeżynka

Post autor: PatPats » 3 sie 2018, o 11:06

Ja przede wszystkim staram się wypoczywać na łonie natury, zwłaszcza przy jakiejś wodzie :)

alazni
Świeżynka

Post autor: alazni » 7 sie 2018, o 17:18

hej

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 13 sie 2018, o 09:41

ja od jakiegoś czasu piję zieloną herbatę Matcha bardzo mi pomaga i szczerze mówiac nie tylko w walce ze stresem bo ogólnie po niej czuje sie lepiej, mam więcej energii i mniej zmartwień.

Awatar użytkownika
wanda
Świeżynka

Post autor: wanda » 20 sie 2018, o 10:37

W moim przypadku działa herbata melisa i ćwiczenia oddechowe :) I jak tylko mogę, odrywam myśli od sytuacji powodujących u mnie stres i staram się rozkojarzać, by nie wracać do nich.

martakurek0
Forumowiczka

Post autor: martakurek0 » 31 sie 2018, o 08:00

Heh, to u mnie podobnie. Jak dopadnie mnie duży stres, wyciągam kredki i szukam na necie czegoś do kolorowania. Najlepiej z dużą liczbą elementów, żeby zająć się czymś innym, co pozwoli mi wrócić do równowagi. I widzę, że córka też zaczyna w ten sposób podchodzić do rozładowania stresu.

basia3
Świeżynka

Post autor: basia3 » 4 wrz 2018, o 11:47

W sumie to nie radzę :P ale staram się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i czytam dużo książek- to mnie bardzo odpręża

Weronix94
Świeżynka

Post autor: Weronix94 » 11 wrz 2018, o 11:03

A może coś słodkiego na poprawę humoru? Super słodycze są najlepsze!

ewelinaklucz
Świeżynka

Post autor: ewelinaklucz » 18 wrz 2018, o 12:02

Idę biegać, dla mnie jest to najlepszy sposób na stres.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”