Jak radzicie sobie ze stresem?

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
kulska
Forumowiczka

Re: Jak radzicie sobie ze stresem?

Post autor: kulska » 21 maja 2017, o 17:48

Ja sobie wcale nie radzę ze stresem, wcześniej paliłam paczkę fajek a teraz odwiedziłam sklep z vaporizerami i kupiłam e papierosa, przynajmniej teraz nie truję siebie i otoczenia

muniek11
Świeżynka

Post autor: muniek11 » 23 sie 2017, o 13:58

Zioła działają relaksująco i można je waporyzować. O waporyzacji polecam poczytać na vaporizerforum.pl.
Jest tam mnóstwo ciekawych informacji na ten temat.

anuka
Forumowiczka

Post autor: anuka » 19 wrz 2017, o 10:06

Co sądzicie o braniu tabletek ziołowych na nerwy? Używaliście albo pijecie melisę w chwilach stresu?

odeta
Młodsza Forumowiczka

Post autor: odeta » 22 wrz 2017, o 13:59

Zalezy jaki poziom tego stresu. Z ekstremalnym sobe nie radze i zalewam sie łzami... Jak cos lżejszego no to przewaznie czekolada czyli klasyczne zajadanie stresu słodkim. Pomaga tez takie zajęcie które odwraca uwage tzn nie myślisz o zmartwieniu, np dobry film albo wciągająca ksiazka.

TadkaXa
Świeżynka

Post autor: TadkaXa » 23 paź 2017, o 12:38

Ja zawsze na odstresowanie biegam. To jest świetna forma na wyładowanie zbędnej energii jak i wszystkich trosk. Uwielbiam również wziąć gorącą kąpiel z aromatycznymi olejkami:)

Bryłka83
Forumowiczka

Post autor: Bryłka83 » 8 lis 2017, o 21:15

Ja generalnie nie radze sobie ze stresem. Co prawda teraz jest i tak juz lepiej bo chodze do psychologa. Terapia indywidualna bardzo mi pomaga. Nie powiem, bo na początku miałam spore opory ale jakoś wziełam się do kupy i poszłam na pierwsze spotkanie.
Jaki tam przeżyłam stres! No ale trzeba było, wiem że trzeba.

nimco
Forumowiczka

Post autor: nimco » 29 lis 2017, o 10:42

Zacznijmy od tego, że stres niszczy zdrowie. Na podstawie moich własnych doświadczeń radzę Wam pić systematycznie Biovital - 2 łyżki dziennie tak jak jest zalecane. On ma bardzo dużo witamin z grupy B, które są zalecane w sytuacjach przedłużającego się stresu i kiedy organizm jest narażony na większy wysiłek psychiczny lub fizyczny. W ten sposób uchronicie się przed problemami chorobowymi, które lubią nas dopadać kiedy jesteśmy osłabione stresem. No i grunt znaleźć coś, jakąś metodę która pozwoli się zrelaksować i wyciszyć myśli. To może być sport, taniec, spotkanie ze znajomymi - tylko żadnych używek! To jak dolewanie oliwy do ognia

fajerwerka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: fajerwerka » 30 lis 2017, o 17:08

U mnie niestety stres nie działa zbyt dobrze na moje samopoczucie i w na moje zdrowie. Jak się stresuję to nie mogę jeść i od razu robi mi się duzy brzuch i mam wzdęcia. Masakra.Fajnie, że jakiś czas temu zaopatrzyłam się w dicopeg 10g, którego wypicie działa na mnie odświeżająco

Awatar użytkownika
gonia
Świeżynka

Post autor: gonia » 23 sty 2018, o 14:32

Moja odwieczna zmora. Stres już nieraz dał mi w kość i wpływał na moje wyniki w szkole czy na studiach, bo nie jestem osobą, która potrafi się odciąć od niego całkowicie. Ale chciałabym posiadać tą umiejętność. Na mnie najlepiej działają kolorowanki albo rysowanie - nie jestem drugim Picasso, ale wystarczy mi tak naprawdę 30 minut, by wyciszyć głośne myśli i nie martwić się na zapas. Próbowałam wielu sposobów, ale żaden nie działa tak jak ten, przy innych aktywnościach nie byłam nigdy w stanie wyłączyć głowy w 100%.

dorika
Forumowiczka

Post autor: dorika » 13 mar 2018, o 11:01

anuka pisze:Co sądzicie o braniu tabletek ziołowych na nerwy? Używaliście albo pijecie melisę w chwilach stresu?
nie raz już brałam nervomix control, dobrze mieć takie ziolowe tabletki na stres, skład mają dobry i na mnie działają lekko uspokajająco, mogę po nich prowadizc czy pracowac a czuję się spokojniejsza, dla mnie praca chyba jest najbardziej stresującą rzeczą, bo nigdy nie wiadomo jak dzień będzie wyglądał, czy coś nie wypadnie i nie wrócę do domu poxnym wieczorem i kupą pracy do zrobienia w domu :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”