Stan zębów po ciąży

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
olivia
Świeżynka

Stan zębów po ciąży

Post autor: olivia » 26 mar 2018, o 09:31

Dziewczyny czy wy też miałyście problem z zębami po ciąży? Bo ja mam wrażenie, że moje psują się w błyskawicznym tempie :( macie może jakiegoś sprawdzonego dentystę w Krk? Najlepiej jakośw okolicach centrum i żeby mieli w miarę przystępne terminy - wiecie jak jest z maluchem ;)

Barbana88
Forumowiczka

Re: Stan zębów po ciąży

Post autor: Barbana88 » 6 lip 2018, o 19:30

Ja wyleczylam przed ciążą wiec nie popsuły się podczas ciażyi problemu nie mam

Paradoks
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Paradoks » 3 sie 2018, o 17:40

U mnie zęby sie jako tako nie psuły ale po ciąży mialam straszne zapalenie dziąseł i choroby przyzębia. Za radą z neta i po konsultacji z dentystą zaczęłam stosować żel stomatologiczny sachol i on mi pomógł pozbyc sie problemu

Bryłka83
Forumowiczka

Post autor: Bryłka83 » 21 sie 2018, o 17:51

hmm mi przy karmieniu strasznie zęby zaczęły się psuć. Nie wiem czy z braku witamin czy co - ponoć czasem tak się dzieje jak się karmi piersią. Z jednym zębem to w ogóle musiałam się zdecydować na leczenie kanałowe. W Krakowie na szczęście znalazłam świetną dentystkę, która uratowała wszystkie moje popsute zęby. Gdyby nie doktor Świątkowska to miałabym teraz naprawdę spory problem ;/

Barbana88
Forumowiczka

Post autor: Barbana88 » 22 sie 2018, o 16:48

Oj ja jestem świeżo po porodzie i moje zęby są w tragicznym stanie :( Mam już umówiona wizytę u dentysty jednak najpierw musiałam wykonać rtg zębów żeby mój stomatolog mógł ustalić plan leczenia. Na szczęście w pracowni Diagdent na Ursynowie zrobiłam to zdjęcie od ręki i wyniki otrzymałam od razu bo tak to bym musiała przenosić wizytę u dentysty. No nic zobaczymy co tam się porobiło ale pewnie kanałowe leczenie mnie czeka.

olivka86
Forumowiczka

Post autor: olivka86 » 27 sie 2018, o 22:15

Niestety w ciąży zęby często się psuja. Odwiedzaj dentystę w miarę regularnie i dbaj o zęby w domu. Pomocny może okazać się irygator. Jest bezprzewodowy więc możesz go wszędzie zabrać. Ja o zęby dbam maksymalnie. Używam szczoteczki elektrycznej, nici, płynu do płukania jamy ustnej i irygatora.

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 10 wrz 2018, o 08:59

Z Krakowa nie jestem więc się nie wypowiem, ale jeśli któraś z Was jest z Łodzi to mogę szczerze polecić trident-lodz.pl. Odwiedzam tę poradnie od lat i nigdy nie miałam żadnych problemów.

mamma999
Forumowiczka

Post autor: mamma999 » 25 paź 2018, o 09:32

Ja muszę pójść do stomatologa, aby posprawdzać, jak to wszystko wygląda i co trzeba będzie ewentualnie zrobić. O dziwo moim zdaniem zęby nie wyglądają wcale aż tak źle, więc to mnie cieszy.

zlotaklamka
Forumowiczka

Post autor: zlotaklamka » 16 sty 2019, o 21:07

ja zeby na szczescie wyleczylam wszystkie przed ciazą ;) teraz wzielam sie za wybielanie bo niestety kawa robi swoje, przebarwienia itp nie wygladaja zbyt dobrze, kupilam sobie taka polerke iWhite i jestem mega zadowolona, nie uszkadza zebow i nie niszczy szkliwa a przebarwienia znikaja

Kaśka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Kaśka » 5 maja 2019, o 17:36

I właśnie dlatego dlatego warto wyleczyć zęby kiedy się już planuje ciążę, bo później mogą się strasznie posypać. Jeśli jesteście z Bydgoszczy lub okolic odwiedźcie gabinet stomatologiczny Cenker. Mają bardzo przyjacielskie podejście do pacjenta. Wchodzi się tam bez stresu, bez strachu a wychodzi z uśmiechem na twarzy. Są rewelacyjni. Cenowo przystępnie, wręcz powiedziałabym, że ceny konkurencyjne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”