problemy z oczami

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
anuka
Młodsza Forumowiczka

problemy z oczami

Post autor: anuka » 19 wrz 2017, o 20:05

znacie jakieś dobre witaminy które by coś pomogły na wzrok? Facet ma problemy z oczami, o mocniejszych okularach nie chce słyszeć, zaciągnąć go do lekarza nie ma mowy, próbowąłam w niego wciskać jagody i sok z aronii bo podobno to dobrze działa ale idzie to marnie, co jeszcze pomoże?

dorika
Młodsza Forumowiczka

Re: problemy z oczami

Post autor: dorika » 20 mar 2018, o 15:15

kup mu lutezan, bierze sie tylko 1 tabletkę dziennie, w składzie masz luteinę która jest bardzo wazna dla przeciwdzialania zaćmie, też spowalnia starzenie sie oczu, chroni przed promieniowaniem, w jedzeniu ciężko ja przjać w duzej dawce, borówki i aronia też bardzo dobrze wpływają na oczy i sprzyjają regeneracji, ale znaleźć te owoce dobrej jakości świeże jest dosyć trudno w naszym klimaci

dynamical
Forumowiczka

Post autor: dynamical » 29 mar 2018, o 08:09

Ja jestem za tym by go przekonać do pójścia do lekarza. Może przecież stracić przez to wzrok, jeśli jest to zaćma. Zależy też jaka to jest wada wzroku, ale mimo wszystko trzeba się z tym skierować do specjalisty!

romgil
Świeżynka

Post autor: romgil » 31 maja 2018, o 21:55

:brawo: :brawo:

Awatar użytkownika
bronka
Świeżynka

Post autor: bronka » 27 cze 2018, o 11:57

Wizyta u okulisty może nawet uratować przed ślepotą! Nie wiem, czemu tyle ludzi tak niechętnie podchodzi o wizyty u okulisty - w obawie, że coś znajdą? Właśnie tym lepiej! Bez wzroku nie można normalnie żyć, a jego utrata to coś strasznego. Ignorowanie, że coś złego dzieje się ze wzrokiem, jest też niebezpieczne o tyle, że stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale innych, np. prowadząc pojazdy bez okularów. Suplement luteiny powinien być tu traktowany jako forma uzupełnienia do wizyty u specjalisty, nie zaszkodzi go brać, ale nie można nim zastępować badania.

engii5
Młodsza Forumowiczka

Post autor: engii5 » 13 lip 2018, o 14:22

No niestety, ale tutaj pomoc lekarza jest raczej niezbędna. Mężczyźni niestety często ignorują problemy zdrowotne

emil18la
Świeżynka

Post autor: emil18la » 21 lip 2018, o 21:00

Z tego co kojarzę, to chyba witamina K ma świetny wpływ na wzrok

primrose
Świeżynka

Post autor: primrose » 17 sie 2018, o 14:01

Też nie rozumiem, czemu ludzie boją się dentystów i okulistów. Jasne, jak się coś znajdzie, to leczenie pociągnie za sobą mnóstwo kosztów, ale szczerze to już wolę wydać nawet dużą kwotę, by móc dobrze widzieć i jeść normalnie, niż bagatelizować problem, aż stanie się on nie do zniesienia. Okulista naprawdę nie gryzie i myślę, że trucie mu ciągle o tym, że może nawet stracić wzrok, wreszcie podziała na niego motywująco. Nie można się poddawać i starać się go przekonywać, jak się tylko da, by poszedł do lekarza.

katarzynax
Świeżynka

Post autor: katarzynax » wczoraj, o 08:28

Problemu ze wzorkiem i oczami nie można przecież lekceważyć. Dlatego najlepiej będzie jeśli twój mąż pójdzie do lekarza. Może po prostu musi mieć mocniejsze okulary i trzeba szkła wymienić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”