Wzdęcia, niestrawności

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
kijekodkaszanki
Młodsza Forumowiczka

Re: Wzdęcia, niestrawności

Post autor: kijekodkaszanki » 30 sie 2018, o 11:35

Ja stosuję reklamowany przez Panią Gessler, no i też niezawodny ulgix total. Czuję się po nim znacznie lepiej. Szybko działa. Zawsze mam go w torebce, albo w kuchni. Właśnie też co jakiś czas robię zapas Ulgixu w tej aptece, co wam podałam. :)

paramonta
Młodsza Forumowiczka

Post autor: paramonta » 13 wrz 2018, o 11:02

Takie wzdęcia i niestrawności występują bardzo często po antybiotykoterapii jeśli nie uzupełnia się flory jelitowej probiotykami, ja zawsze tego pilnuję u siebie a dziecku podaję multilac baby, bo pediatra powiedział że jest najlepszy dla dzieci

wojas123
Świeżynka

Post autor: wojas123 » 20 wrz 2018, o 13:22

Herbatki pomagające trawienie, a jeśli nie pomogą to lepiej zgłosić się do lekarza po leki lub suplementy diety.

basienka
Forumowiczka

Post autor: basienka » 21 wrz 2018, o 22:49

Mi lekarka przy takich zaburzeniach pracy jelit wlasnie inteste tez polecila, widzialam, ze ktos juz tu o niej wspominal.Super sa te tabletki, bo nie tylko reguluja metabolizm, ale tez wspomagaja odbudowe blony sluzowej jelit.

Awatar użytkownika
witter
Świeżynka

Post autor: witter » 25 wrz 2018, o 14:19

Gdy powiedziałam o moich objawach jelita drażliwego, które tu opisujecie, lekarz powiedział, że zamiast brać suplementy przeznaczone do ich łagodzenia, powinnam zacząć brać probiotyki. Przepisał mi Bactilac z zaleceniem stosowania się do wskazówek z ulotki i wiecie co? Czuję poprawę i widzę, że mój brzuch przestał być taki wydęty po jedzeniu. Sama z siebie zmieniłam nieco nawyki żywieniowe, przede wszystkim godziny jedzenia, i naprawdę część objawów zniknęła. Dla mnie rewelacja!

fruzelina
Świeżynka

Post autor: fruzelina » 18 paź 2018, o 10:21

Koperek ma dobre działanie na żołądek, zmniejsza problem wzdęć, ja kupuję i zawsze mam w domu zapas, to naturalny sposób i takie ziołka kosztują grosze

zlotaklamka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: zlotaklamka » 16 gru 2018, o 22:30

wzdecia i niestrawnosc czesto towarzysza nam podczas swiat, wiadomo... tyle jedzenia, tłuste, ciezkostrawne, niezbyt dobrze wpływa na nasz zoladek, warto w swieta o tym pomyslec https://adamed.expert/przejedzenie-skutki-swiatecznego-obzarstwa/

Barbana88
Forumowiczka

Post autor: Barbana88 » 17 gru 2018, o 21:45

Ja leczę sie na ZJD które wyszło podczas badan na nietolerancje pokarmowe jakie robilam w Panaceum w Wawie na JP II. Wczesniej gdy nie wiedzialam o problemie cierpialam strasznie, teraz odpowiednie leczenie ulatwia mi zycie :)

kulska
Forumowiczka

Post autor: kulska » 17 sty 2019, o 11:40

A może warto spróbować ziół i jakiejś dobrej diety na te dolegliwości? Wiem że kiedy miałam problem z trawieniem znalazłam na portalu naturalnieozdrowiu.pl kilka naprawdę skutecznych porad i dzięki nim pozbyłam się tego problemu

Mila
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Mila » 17 sty 2019, o 16:03

Ja w takich sytuacjach piję liść mięty. Można go dostać wszędzie, zawsze działa, a na np. doz.pl w zielniku kupowałam ostatnio za niecałe 3 zł dobrej jakości, więc się opłaca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”