Wzdęcia, niestrawności

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
Evoevo
Młodsza Forumowiczka

Wzdęcia, niestrawności

Post autor: Evoevo » 25 maja 2017, o 18:47

Dziewczyny jak Wy radzicie sobie z niestrawnościami? Przy dzieciach czasami jedzenie jest w biegu, albo jak już gdzieś pójdziemy na imprezę to korzystamy do woli z wolności i czasami się objadamy :P Jak sobie wtedy radzicie? Macie jakieś swoje sposoby?

Awatar użytkownika
sabinkaduchess
Młodsza Forumowiczka

Re: Wzdęcia, niestrawności

Post autor: sabinkaduchess » 7 cze 2017, o 10:09

Zależy jaki poziom niestrawności mnie dopada ;) Czasem pije gorzką herbatę. Najlepiej czarną, ale to na te mniejsze dolegliwości. Jak już mocno się przejem i mam silne wzdęcia, to łykam cholestil max. W ostatni weekend miałam komunię chrześniaka i trzeba było spróbować wielu pyszności. Wtedy te tabletki mnie uratowały. Herbata by sobie z tym nie poradziła ;)

Awatar użytkownika
Gloria
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Gloria » 8 cze 2017, o 11:33

Dobre tabletki rzeczywiście mogą przynieść niezły skutek, chociaż nie wiem, czy jest w ogóle sens się nimi faszerować. Zgodzę się również z tym, że napar herbaciany okazać się może całkiem korzystny dla organizmu w przypadku niestrawności. Z tego co zauważyłam, sporo osób pija herbatę z dodatkiem imbiru, goździków (czy nawet prądu taak). A Wy często pijacie herbatę? Bo ja w sumie nie potrafię sobie wyobrazić dnia bez dobrej herbatki, czy po prostu kawy. Kupuję takie produkty głównie na szlachetnysmak.pl, bo jest to chyba najpopularniejszy sklep internetowy z dobrymi herbatami itd.. W sumie to takiej herbaty ekspresowej z marketu nie piłam już od dłuższego czasu. Ale wcale nie żałuję. :happy:

Evoevo
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Evoevo » 28 cze 2017, o 08:00

Pijam herbaty np miętową. W sumie mam ogólnie dużo ziołowych herbat w domu. Ale czasami nie zawsze sobie radzą jak zaszaleje z jedzeniem. Wiadomo, że leków nie należy brać non stop, ale jak już nie ma wyjścia to ja jestem za. Chyba zakupię cholestil max. Zbliżają się też wakacje a wiem, że tam zawsze odpuszczam ze zdrowym jedzeniem.

Awatar użytkownika
sabinkaduchess
Młodsza Forumowiczka

Post autor: sabinkaduchess » 5 lip 2017, o 11:51

Dokładnie! Z jednej strony latem więcej się ruszamy i szybciej spalamy, ale z drugiej częściej zdarzają się imprezki, grille i więcej alkoholu, więc przejedzenie przychodzi częściej niż zimą :P

Kometka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Kometka » 14 sie 2017, o 19:17

Moim zdaniem powodem niestrawności może być też jedzenie zbyt ciężkich potraw.należałoby zmienić dietę,to na pewno przyniesie ulgę naszemu organizmowi i nam samym. Jeśli nie bardzo wiemy jak gotować lżej,spróbujmy przez pewnie czas cateringu dietetycznego.W ich ofercie znajdziemy dania dostosowane do naszych potrzeb i preferencji,dania przygotowane z dbałością i pod okiem specjalistów od zasad zdrowego żywienia.

Araon
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Araon » 24 sie 2017, o 22:52

Takie leki najlepiej kupować w sprawdzonych aptekach. Ja z racji braku czasu na chodzenie po mieście kupuje je w tej aptece.

basienka
Forumowiczka

Post autor: basienka » 24 lis 2017, o 13:50

Ja też miałam z tym problemy, ale sa na prawdę skuteczne preparaty, ja sobie zamówiłam tabletki, ale są też inne rodzaje na przykład płyny albo takie tabsy do rzucia.

fajerwerka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: fajerwerka » 30 lis 2017, o 17:29

nie znam osoby która by lubiła mieć wzdęcia, jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość i trzeba ją zwalczać. Jak moja Ania miała silne bóle brzuch i następnie wzdęcia to skutecznie pomógł jej dicopeg junior

Beata Wer
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Beata Wer » 18 sty 2018, o 17:08

Myślę,że zmiana diety szybko i na długo pozwoli pozbyć się tych nie miłych dolegliwości.Warto jednak postarać się o to by zmienić nasze nawyki żywieniowe a nie tylko chwilowe przyzwyczajenia.Można oczywiście zacząć pomału,od małych kroczków.Warto na początek poznać bliżej ofertę takiego miejsca jak sadywincenta.pl
Jest to sklep ze zdrowymi sokami owocowo-warzywnymi,pełnymi witamin A, C oraz kwasy foliowego i potasu.Soki te są produkowane z wielką dbałością, dzięki czemu trafiają do nas naturalnie mętne,pozbawione konserwantów i cukru.Ich produkty są dostępne w poręcznych opakowaniach,co na pewno nie będzie bez znaczenia dla klientów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”