Kamica nerkowa

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
Awatar użytkownika
Dariana
Forumowiczka

Kamica nerkowa

Post autor: Dariana » 22 gru 2016, o 14:36

Mam pytanie. W zeszłym roku w styczniu zdiagnozowano u mnie poprzez USG kamice nerkową. Dodam,że na obecny moment mam 15 lat... Rok temu dostałam silnego bóly w okolicy lędźwiowej, pojawiła się krew w moczu, pojechaliśmy do lekarza. Na początku leczono mnie na zakażenie dróg moczowych, potem zrobiono USG i wyszło że w prawej nerce został mi kamień. Prawdopodobnie wcześniej miałam kamień w lewej nerce, ponieważ tam mnie głównie bolało. W każdym razie od tamtej pory właściwie nic dalej z tym moim kamieniem nie dzieje, czasami mam jakieś drobne bóle. Moja mama próbowała mnie wepchać na zabieg rozbijania kamieni do Kościerzyny, jednak póki co nie udało się jej. Boję się, że ten kamień uszkodzi mi nerke, czy to możliwe? Nie mam kolek, czasami tylko np., podczas miesiączki ból z podbrzusza po prostu promieniuje do nerek(swoją drogą, bardzo nieprzyjemne uczucie...). Boje sie, że takie nic nie robienie doprowadzi do niewydolności nerki, to możliwe?

Awatar użytkownika
henke
Forumowiczka

Re: Kamica nerkowa

Post autor: henke » 22 gru 2016, o 15:00

Dariana pisze:Mam pytanie. W zeszłym roku w styczniu zdiagnozowano u mnie poprzez USG kamice nerkową. Dodam,że na obecny moment mam 15 lat... Rok temu dostałam silnego bóly w okolicy lędźwiowej, pojawiła się krew w moczu, pojechaliśmy do lekarza. Na początku leczono mnie na zakażenie dróg moczowych, potem zrobiono USG i wyszło że w prawej nerce został mi kamień. Prawdopodobnie wcześniej miałam kamień w lewej nerce, ponieważ tam mnie głównie bolało. W każdym razie od tamtej pory właściwie nic dalej z tym moim kamieniem nie dzieje, czasami mam jakieś drobne bóle. Moja mama próbowała mnie wepchać na zabieg rozbijania kamieni do Kościerzyny, jednak póki co nie udało się jej. Boję się, że ten kamień uszkodzi mi nerke, czy to możliwe? Nie mam kolek, czasami tylko np., podczas miesiączki ból z podbrzusza po prostu promieniuje do nerek(swoją drogą, bardzo nieprzyjemne uczucie...). Boje sie, że takie nic nie robienie doprowadzi do niewydolności nerki, to możliwe?
Tylko jeśli nie będziesz jej odpowiednio leczyła . Widze, że jesteś jednak pod opieka lekarza tak wiec nie ma sensu się stresować zawczasu. Zerknij sobie na stronę:
http://kamicanerkowa.net.pl/

Na stronie możesz sobie poczytać o tj chorobie. Jest to dosyć często spotykane schorzenie w Polsce. Wiele osob na to choruje i w więksości przypadków mozna to bardzo skutecznie leczyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”