Wypadanie włosów po ciąży

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
dakota
Forumowiczka

Re: Wypadanie włosów po ciąży

Post autor: dakota » 18 kwie 2019, o 10:32

ja to mialam doslownie lyse placki... nie wiem co sie podzialo ale wlosy lecialy mi na potege. dopiero jak nastal troche spokojniejszy moment to przestaly leciec, no ale te miejsca bez zostaly.. Przyjaciolka polecila mi zeby zglosic sie do Kliniki Przeszczepu Wlosow - tam juz podczas konsultacji wszystko zostalo mi wyjasnione i przeprowadzono odpowiednie badania, ktore wykazaly jakie sa przyczyny. dzieki zabiegom znow moge cieszyc sie swoimi wlosami, ktore odrosly geste i mocne.

niko32
Forumowiczka

Post autor: niko32 » 7 maja 2019, o 09:28

ja brałam suplementy i trochę mi pomogły. Dodatkowo niedawno poszłam na zabieg kreatynowy za pomocą kreatyny Amazon Kreatin. Dzięki niemu moje włosy stały się gładkie, grube i lśniące. Przestały się plątać i puszyć

Barbana88
Forumowiczka

Post autor: Barbana88 » 7 maja 2019, o 15:14

Jesli jest to kwestia hormonów po ciąży to po czasie samo sie ureguluje. Mozesz tez w aptece kupic gotowe wcierki. Jednak na Twoim miejscu jesli sie problem nie uspokoi wybralabym sie na badania. U mnie okazalo sie ze to problem z tarczycą. Robilam pakiety badań w diagnostyce i wlasnie wyszlly mi te problemy. Dopiero gdy endokrynolog mnie ustabilizowal problem zniknal sam z siebie

anuka
Forumowiczka

Post autor: anuka » 14 maja 2019, o 13:39

Bardzo dobry jest vitapil mama. Ma bardzo dużą dawkę krzemu ale też sporo innych witamin, m.in. żelazo, którego niedobór może powodować wypadanie i osłabienie włosów, kwas foliowy, cynk, który też na stan skóry wpływa, vitapil można brać w trakcie karmienia piersią. Im wcześniej się zacznie suplementacje tym szybciej włosy wrócą po ciąży do dobrego stanu.

ewa.pe
Świeżynka

Post autor: ewa.pe » 7 sie 2019, o 07:28

Jest to nieuniknione :( można to minimalizować zażywając odpowiednie suplementy i mając zbilansowaną dietę

Plumella
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Plumella » 2 paź 2019, o 12:07

no niestety trzeba to przetrwać i ewentualnie wspomagać się kosmetykami ale dobrymi nie takimi drogeryjnymi. mnie jednak bardziej wypadały przed ciążą w czasie starań po odstawieniu pigułek. wiec po porodzie nie wróciłam do antykoncepcji hormonalnej i spróbowałam diafragmę antykoncepcyjną , mam ją już jakiś czas i jest ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”