Częste i powracające bóle kolan

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
wiejska_:)
Młodsza Forumowiczka

Częste i powracające bóle kolan

Post autor: wiejska_:) » 25 gru 2013, o 20:35

Czy zdarza Wam się czasami tak, że budzicie się rano ni z tąd ni z owąd z bólem obydwu kolan? Miewam tak regularnie raz na jakiś czas, wieczorem jest jeszcze wszystko ok a rano taki ból, że nie mogę wstać. Dopiero jak wstanę i rozchodzę to trochę jest lepiej. Bolą 1-2 dni i przechodzi tak samo szybko jak się pojawiło. Z czym to może być związane? Nie ćwiczę, nie dźwigam za wiele o co chodzi? :pomocy:

Szerkana
Forumowiczka

Re: Częste i powracające bóle kolan

Post autor: Szerkana » 28 gru 2013, o 02:09

No jest to dziwne zjawisko -moja mama ma problemy z kręgosłupem ale stawy też ją czasami bolą i nie raz budziła się z bólem kolan a po kilku dniach przechodziło samo. Nie wiadomo skąd się wzięło, dzień wcześniej nic nie robiła, nie przeciążała stawów

Awatar użytkownika
kametr
Forumowiczka

Post autor: kametr » 26 sty 2014, o 17:26

A może masz dnę moczanową. Jest to przykra dolegliwość powstała w wyniku nadmiaru białka w organizmie. Na szczęście można ją leczyć i wyleczyć.

DobraMama
Forumowiczka

Post autor: DobraMama » 28 lip 2018, o 09:57

jeżeli ból doskwiera Ci od dawna to dobrym rozwiązaniem bedą ultradźwięki.

domi78
Forumowiczka

Post autor: domi78 » 30 lip 2018, o 08:09

Mam pytanie dotyczące suplementów, które chronią stawy. Biegam od niedawna około 2-3 miesięcy ważąc obecnie 83 kg. jak zaczynałam 87-88 (36 lat).
Dowiedziałam się, że powinnam właśnie coś takiego kupić jak suplement diety Omega Marine Forte+. Jakoś nie jestem przekonana, ale jesli ten suplement chroni stawy to chyba powinnam go brać. A Wy co polecacie?

ludziki
Świeżynka

Post autor: ludziki » 6 sie 2018, o 10:33

Generalnie dobrą opcją na bóle zapalne stawów jest terapia polem magnetycznym.Ale bez fachowej porady fizjoterapeuty w takim przypadku ani rusz!

gospiv
Świeżynka

Post autor: gospiv » 15 sie 2018, o 14:19

xxxxxx

Awatar użytkownika
wanda
Świeżynka

Post autor: wanda » 20 sie 2018, o 10:36

Może to kwestia poziomu kolagenu w stawach kolanowych? Jak jest go mało, to wywołuje nieprzyjemne tarcia i ścieranie kości, więc może powodować ból. To, jak człowiek chodzi i stawia stopy, też ma znaczenie. Czasem może nieświadomie przekręcić nogę w kolanie i naruszyć więzadła i mięśnie, które mogą zacząć boleć po jakimś czasie. Proponowałabym na początku spróbować z maścią przeciwbólową i suplementem kolagenu, a jak ból wciąż będzie duży, udać się do fizjoterapeuty lub ortopedy.

Barbana88
Forumowiczka

Post autor: Barbana88 » 20 sie 2018, o 17:44

Przede wszystkim należy wybrać się do ortopedy, który sprawdzi co jest grane. Mnie jak bolało kolano okazało się,ze mam zapalenie więzadła rzepki co wywołuje dolegliwości bólowe. W walce z moim problemem pomogły mi zabiegi falą uderzeniową w Centrum rehabilitacji Kimed na Pradze. Już po pierwszym zabiegu ból był znacznie mniejszy co umożliwiało mi normalne chodzenie.

fruzelina
Świeżynka

Post autor: fruzelina » 18 paź 2018, o 10:25

Na pewno trzeba robić diagnostyke czy to nie jest coś poważniejszego, w pewnym wieku niestety takie bóle się pojawiają szczególnie u osób które prowadziły tryb sportowy życia, bo przy bieganiu czy niektórych sportach to kolana są mocno obciążone, można sobie dla wspomagania kupić takie kapsułki z kolagenem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”