Ból kręgosłupa od dźwigania ciężkich rzeczy

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
ludziki
Świeżynka

Re: Ból kręgosłupa od dźwigania ciężkich rzeczy

Post autor: ludziki » 6 sie 2018, o 10:33

No dokładnie, przestać dźwigać! Plus basen, świetnie odciąża stawy ^^

mamma999
Forumowiczka

Post autor: mamma999 » 14 wrz 2018, o 21:07

Ja bólu kręgosłupa nie mam, ale jestem ostatnio strasznie spięta i to chyba przez stres. Słyszałam, że na takie objawy jest idealny masaż tajski i może sprawdź, czy nadaje się on również, kiedy pojawia się ból kręgosłupa. Ogólnie na taki masaż chciałabym zapisać się.

olga83
Forumowiczka

Post autor: olga83 » 17 wrz 2018, o 09:55

Ból kręgosłupa jest sygnałem, że trzeba się wybrać do ortopedy. Jest to na tyle ważny organ, że nie można go zaniedbywać. Nieleczone schorzenia kręgosłupa będą się pogłębiać i w końcu przybiorą nieodwracalną formę. Są dostępne zabiegi małoinwazyjne na kręgosłup i są one skuteczne, ale podstawa to dobra diagnostyka - i tu potrzebny jest specjalista.

klaudia0
Świeżynka

Post autor: klaudia0 » 28 wrz 2018, o 14:41

Warto chodzić na masaże relaksujące mi one dużo pomagają. I raz w tygodniu chodzę na basen.

bratkows_ka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: bratkows_ka » 3 paź 2018, o 07:52

Wybierz się na wizytę kontrolną do reumatologa, na pewno coś Ci doradzi w tym względzie. Ja jeździłam z moją mamą, która ma problem ze stawami do lekarza w Łodzi. Nie ma co zwlekać, bo z takimi bólami to nigdy nie wiadomo, lepiej pójść, żeby to sprawdzili niż czekać aż samo przejdzie.

domi78
Forumowiczka

Post autor: domi78 » 20 paź 2018, o 11:50

A często was łapią korzonki ? Bo wiem że przy dolegliwościach kręgosłupa zdarza się zapalenie korzonków. Jak je leczycie ? Bo ostatnio czytałam trochę na temat chorób i właśnie trafiłam na ciekawy poradnik jak leczyć zapalenie korzonków, no na pewni jest nieunikniona wizyta u lekarza, bo najlepiej niech on to zbada i zleci jakieś konkretne leki.

Veronka
Świeżynka

Post autor: Veronka » 24 paź 2018, o 20:40

Taki ból może być naprawdę uciążliwy- wiem coś o tym. Nie warto się z tym męczyć tylko od razu udać do specjalisty. Jeżeli jesteś z Krakowa to sprawdź Reha Expert Może akurat Ci do nich po drodze.

Awatar użytkownika
Makadamian
Świeżynka

Post autor: Makadamian » 5 lis 2018, o 11:57

Kochane mamy! Pamiętajcie aby nie dźwigać ciężkich przedmiotów zwłaszcza w ciąży. Od zawsze miałam problem z kręgosłupem i boję się o powrót problemów z plecami gdy będę w ciąży. Dlatego już teraz szukam odpowiedniego fizjoterapeuty, z którym będę mogła porozmawiać o moim problemie. Czy mogłybyście polecić mi kogoś dobrego?

ewelina92
Forumowiczka

Post autor: ewelina92 » 18 gru 2018, o 23:30

Na pewno warto rozważyć zakup lampy, która mogłaby rozgrzać obolałą część ciała. Jej zakupu można dokonać w sklepie internetowym https://bitmed.pl/blog/artykuly/lampa-sollux-wskazania-i-przeciwwskazania-w-fizjoterapii

kijekodkaszanki
Młodsza Forumowiczka

Post autor: kijekodkaszanki » 29 gru 2018, o 14:55

Makadamian - nie powiedziałaś gdzie mieszkasz, więc z jakiego rejonu Polski potrzebujesz fizjoterapeuty..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”