Ból kręgosłupa od dźwigania ciężkich rzeczy

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
daria_kowalik
Młodsza Forumowiczka

Ból kręgosłupa od dźwigania ciężkich rzeczy

Post autor: daria_kowalik » 20 gru 2013, o 00:17

Witajcie kochane mamy! Co jakiś czas zdarza mi się, że muszę trochę podźwigać dość ciężkie rzeczy. Z reguły nie było problemu ale od niedawna po takim dźwiganiu boli mnie przeraźliwie kręgosłup na drugi dzień. Trwa to zwykle około 2-3 dni i przechodzi pod warunkiem, że nie dźwigam niczego w tym czasie. Czy jestem w stanie trwale uszkodzić sobie w ten sposób kręgosłup? Czy takie bóle są chwilowe i nie powinny mieć większego wpływu na moje zdrowie? Czy któraś z Was zna nieco ten temat? z góry dziękuję za odpowiedzi

Szerkana
Forumowiczka

Re: Ból kręgosłupa od dźwigania ciężkich rzeczy

Post autor: Szerkana » 28 gru 2013, o 02:00

Moja mama ma duże problemy z kręgosłupem przez to właśnie, że kiedyś bardzo dużo dźwigała a oprócz tego jeszcze pracowała sobie wiecznie schylona w ogródku. Dzisiaj ma straszne bóle jak wstaje z łóżka rano i czasami w ciągu dnia więc z pewnością od przeciążania kręgosłupa na dłuższą metę możesz go uszkodzić. Masaże pomagają i leżenie na płaskim z wypróbowanych przez mamę metod :)

Bodzia
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Bodzia » 17 sty 2014, o 00:07

Musisz czym prędzej znaleźć chłopa, który będzie dźwigał za Ciebie :) jak nie chcesz problemów na starość

asiolcza
Forumowiczka

Post autor: asiolcza » 2 cze 2014, o 10:48

Dźwiganie i bóle kręgosłupa to częsta para, niestety. Jeśli już trzeba nosić ciężary to wypada się nauczyć jak je np.podnosić z ziemi, bo to bardzo ważne. a jeśli to zakupy to zainwestować w wózeczek :)

uladana
Świeżynka

Post autor: uladana » 4 cze 2017, o 20:03

Może i normalna sprawa takie bóle ale też niekoniecznie. Może to być początek wielu różnych schorzeń i warto udać się z tym do lekarza. A jeśli nie to chociaż poczytać o metodach leczenia, które mogą w tym bólu pomóc.

Awatar użytkownika
Dorka82
Świeżynka

Post autor: Dorka82 » 16 sie 2017, o 22:47

Jak dostaniesz przepukliny to się zorientujesz na jak długo :P a tak serio, to przy większych "potknięciu się" można sobie kręgosłup przetrącić na zawsze. Kiedyś będziesz zawiązywać buta i już się nie wyprostujesz. Wtedy zrozumiesz co dało Ci to dźwiganie.

laleczka
Forumowiczka

Post autor: laleczka » 25 maja 2018, o 20:52

Jeżeli plecy bolą od ciężaru to jak lampka ostrzegawcza, mozesz łatwo się nabawić kontuzji. Polecam wizytę u ortopedy. Powinien Cię obejrzeć specjalista. Do tego jeżeli dzwigasz w pracy mozesz zawsze zaopatrzyć sie w pas na lędźwia jakiego uzywa się na siłowni do treningu "martwego ciągu"

Dominika3
Forumowiczka

Post autor: Dominika3 » 26 maja 2018, o 19:24

W Krakowie mają doświadczonych rehabilitantów. Wystarczy szybka rejestracja i wizyta jest już kilka dni później .Ja miałam problemy z kręgosłupem i lekarz bardzo mi pomógł. Cały czas przechodzę leczenie ale jest ze mną coraz lepiej.

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 29 cze 2018, o 10:19

Tak szczerze to z pewnością możesz, ja bym udała się się przede wszystkim do lekarza, bo na własną rękę to niewiele można zrobić, oprócz jakichś maści przeciwbólowych, a skoro od dźwigania boli Cię kręgosłup to przede wszystkim przestań to robić. Moja znajoma w młodym wieku szybko popadła przez to w problemy, które nawet mimo po zaprzestaniu dźwigania nadal się pojawiają. Udaj się do ortopedy lub neurologa.

drejk
Świeżynka

Post autor: drejk » 24 lip 2018, o 18:48

Musisz przestać dźwigać ciężkie rzeczy :p Ale poważnie - dużo dają specjalne ćwiczenia "odciążające" na tą partię ciała oraz odpowiednio dobrany masaż. Niestety, ten ostatni trochę kosztuje, niemniej daje ulgę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”