Soczewki kontaktowe zamiast okularów. Co sądzicie?

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
vaha
Świeżynka

Soczewki kontaktowe zamiast okularów. Co sądzicie?

Post autor: vaha » 13 sie 2018, o 09:20

Cześć,

Przymierzam się do zakupu soczewek. Myślicie, że dobrym wyborem na początek będą soczewki całodobowe? Co o tym sądzicie?

Will5
Świeżynka

Re: Soczewki kontaktowe zamiast okularów. Co sądzicie?

Post autor: Will5 » 14 sie 2018, o 10:15

Na początek najlepiej spróbować z jednodniowymi. Ja jak się uczyłam zakładać to dwie zniszczyłam :/ więc lepiej kupić trochę więcej niż jedna parę. No i potem jeśli będziesz się dobrze czuła w soczewkach to możesz próbować z takimi na dłuższy okres. Ja stwierdziłam, że to jednak nie to i po prostu czasami zakładam soczewki jednodniowe, np. jak ostatnio byliśmy w Energylandii :D

atyrne
Świeżynka

Post autor: atyrne » 14 sie 2018, o 12:31

Hej hej!

lannis
Świeżynka

Post autor: lannis » 16 sie 2018, o 13:19

Akurat noszę i jedne i drugie, więc mam porównanie. Wszystko zależy od tego, czego w danym momencie potrzebujemy ;P

primrose
Świeżynka

Post autor: primrose » 17 sie 2018, o 13:49

A jak wychodzą cenowo te jednodniowe? Nie ukrywam, że kiedyś interesowałam się zmianą okularów na soczewki i zastanawiało mnie, ile bym zapłaciła za soczewki dobrane do mojego typu wady: duża krótkowzroczność + astygmatyzm. Pewnie niemało, zwłaszcza że musiałabym je kupować częściej niż okulary, które kupuję raz na kilka lat.

vaha
Świeżynka

Post autor: vaha » 23 sie 2018, o 14:48

Wybrałam takie soczewki na noc i dzień i muszę przyznać, że nigdy lepiej się nie czułam :) Ale ręka sama idzie w stronę pocierania nosa...

Banterrro
Świeżynka

Post autor: Banterrro » 29 sie 2018, o 09:48

Cóż, noszę i to i to... obie opcje mają swoje wady i zalety :)

KacperW
Świeżynka

Post autor: KacperW » 31 sie 2018, o 07:23

Polecam miesięczne szkła kontaktowe. Dosyć drogie w eksploatacji, ale bardzo praktyczne i wygodne.

rezolutna
Forumowiczka

Post autor: rezolutna » 1 wrz 2018, o 19:14

Ja zdecydowanie opowiadam się za okularami. Na taki wydatek można sobie pozwolić raz na jaki czas. Okulary nam służą znacznie dłużej niż najlepsze soczewki. Które zresztą moga wysuszać i podrażniać oczy.

Awatar użytkownika
serie
Młodsza Forumowiczka

Post autor: serie » 24 wrz 2018, o 13:27

Wg mnie są ok przy krótkotrwałym noszeniu. Przy dłuższym już zaczęłyby mnie oczy boleć, poza tym mogłabym się założyć, że często by mi się przesuwały albo wypadały, bo mam talenty w takich sprawach. Dlatego zwykle będę polecać okulary, dobrze dobrane mogą jeszcze poprawić wygląd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”