jak się przygotowywałyście do ciąży?

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
kambucha
Świeżynka

Post autor: kambucha » 22 cze 2019, o 13:50

anuka
Forumowiczka

Re: jak się przygotowywałyście do ciąży?

Post autor: anuka » 25 cze 2019, o 22:08

Jak nam pomysł do głowy wpadł o powiększaniu rodziny, to poszłam najpierw do lekarza. Ten mi polecił zrobić badania, wyrzucić z diety kawę i sól, bo miałam problemy z ciśnieniem, to było wyzwanie ale jakoś powoli ograniczałam, zaczęłam też brać mamadha premium, ginekolodzy zalecają branie przez kilka miesięcy przed ciążą witaminy.

fruzelina
Świeżynka

Post autor: fruzelina » 29 cze 2019, o 07:59

Ja już na parę miesięcy wczesniej zaczęłam brać kwas foliowy, brałam naturell folian, bo ma tą bardzo dobrze przyswajalną formę kwasu foliowego no i też cena jest nieduża, za opakowanie na 2 miesiące płaciłam coś koło 15 zł.

anuka
Forumowiczka

Post autor: anuka » 2 lip 2019, o 21:43

Mamadha ma też tą lepiej przyswajalną formę, a oprócz tego też dha, witaminę d, magnez i jod. Mnie w ciąży w ogóle nie łapały dzięki temu skurcze nóg a wiem że to dosyć częsta dolegliwość, bo jednak krążenie nie jest tak dobre

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”