Strona 1 z 1

Labrador dla 18 miesięcznego dziecka?

: 25 gru 2013, o 20:14
autor: wiejska_:)
Niedawno zdechła nam suka -wilczur. Trzymaliśmy ją przed domem w budzie na łańcuchu i rozważamy teraz kupno nowego psa ale chcielibyśmy, żeby mieszkał razem z nami w domu. Mieszkam na wsi. Zastanawiam się nad Labradorem bo jak czytałam to z pozoru kochane psy -a właściwie suki bo raczej suka wchodzi w grę. Miałam sukę i chcę sukę ponownie. Czy labrador to dobry pomysł dla dziecka 18 miesięcznego? Jakie Wy macie psy w swoich domach i czy Wasze maleństwa są przy nich bezpieczne?

Re: Labrador dla 18 miesięcznego dziecka?

: 8 sty 2014, o 19:45
autor: talakala
Labrador to świetny pies dla dziecka, przeczytasz o tym wszędzie w internecie i w ogóle ja bardzo jestem za tym, żeby przy dziecku był czworonogi przyjaciel. Sama mam wilczurke już kilka dobrych lat i zawsze bawiła się z synem odkąd ją zaczęłam do niego dopuszczać, od razu zaakceptowała Krzysia :) Teraz syn ma 3 lata i nie wyobrażam sobie, żeby w naszym domu nie było "Tuby" taak

Re: Labrador dla 18 miesięcznego dziecka?

: 25 wrz 2014, o 09:33
autor: happymama
Ja uważam, że pies to sympatyczna postać w każdej rodzinie, ale przy obecności małego dziecka wydaje mi się to trochę ryzykowne. Ile razy słyszało się, że łagodny pies zaatakował dziecko itp. Nigdy nie wiadomo co mu do głowy przyjdzie. Odradzam..

Re: Labrador dla 18 miesięcznego dziecka?

: 25 wrz 2014, o 11:35
autor: Jagielenka
happymama pisze:Ja uważam, że pies to sympatyczna postać w każdej rodzinie, ale przy obecności małego dziecka wydaje mi się to trochę ryzykowne. Ile razy słyszało się, że łagodny pies zaatakował dziecko itp. Nigdy nie wiadomo co mu do głowy przyjdzie. Odradzam..
Zgadzam się z Tobą. Wiadomo, pies to przyjaciel człowieka i przeważnie nie atakuje swojego Pana i jego rodziny, ale... Ale zawsze jest jakieś ale... Są przecież przypadki, gdzie niespodziewanie ktoś został zaatakowany... Smutne jest to, ale cóż poradzić... Zostaje tylko podstawowe pytanie. jak wychować dziecko, żeby miała kontakt ze zwierzętami, ludźmi, a nic mu się nie stało? Żeby Mama się nie martwiął jak jest na podwórku lub w drugim pokoju?

Re: Labrador dla 18 miesięcznego dziecka?

: 28 wrz 2018, o 09:02
autor: fiszerowa
Ja nie widzę w tym nic złego. Ważne jednak jest to, aby o psa odpowiednio dbać. W szczególności jeżeli chodzi o dobór karmy - nie kupujcie najtańszej karmy w supermarkecie, a sprawdźcie ofertę sklepu zoologicznego.