18 miesięczne dziecko odmawia jedzenia mięsa

Jadłospis dziecka - czyli co powinno jeść, a czego nie, żeby zdrowo rosnąć? Odstawianie od piersi - jak zrobić to bezboleśnie? By niejadek zjadł obiadek, czyli co robić, kiedy dziecko nie chce jeść?
wiejska_:)
Młodsza Forumowiczka

18 miesięczne dziecko odmawia jedzenia mięsa

Post autor: wiejska_:) » 25 gru 2013, o 20:10

Moja córeczka nie chce jadać mięsa. Dodam, że jest to problem, który pojawił się około 2 miesiące temu i myślałam, że ta niechęć przejdzie jej samoistnie ale niestety dalej z tym walczę. Do tej pory jadała ze mną prawie wszystko to samo na obiadki a od dwóch miesięcy żadnego drobiu, wołowiny, indyka itd. Czy macie podobne problemy żywieniowe z dziećmi? Jak temu mogę zaradzić? Co może być powodem, że nie chce jeść mięsa?

Awatar użytkownika
MamaKasi
Forumowiczka

Re: 18 miesięczne dziecko odmawia jedzenia mięsa

Post autor: MamaKasi » 7 sty 2014, o 22:06

Witaj! Z wielu powodów dzieci nie chcą jadać mięsa, córa mojej kuzynki też nie chciała jadać mięsa najprawdopodobniej dlatego, że po prostu przestało jej smakować, dawała jej ciągle mielone, "bo Sylwcia lub mielone" aż jej najwidoczniej zbrzydły. Zaczęła jej urozmaicać potrawy jeszcze bardziej i zauważyła, że ta teraz bardzo lubi gulasz :) Ponadto polubiła pulpety. Dobrze jest tak przygotowywać mięso, żeby nie było gumowate a raczej rozpadało się w ustach, kombinuj, przyprawiaj inaczej albo po prostu daj jej możliwość wyboru np zaproponuj ze dwie lub trzy potrawy niech sobie wybierze (oczywiście propozycje mięsne ;))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie malucha”