angina i brak apetytu

Jadłospis dziecka - czyli co powinno jeść, a czego nie, żeby zdrowo rosnąć? Odstawianie od piersi - jak zrobić to bezboleśnie? By niejadek zjadł obiadek, czyli co robić, kiedy dziecko nie chce jeść?
brownie
Forumowiczka

angina i brak apetytu

Post autor: brownie » 29 gru 2020, o 15:32

czy wasze dzieci też podczas choroby nie mają zupelnie apetytu?? co im dajecie wtedy do jedzenia?

dorika
Forumowiczka

Re: angina i brak apetytu

Post autor: dorika » 7 sty 2021, o 23:46

Zawsze jak choruje to gotuję rosół,bo synek lubi, ale wiadomo, że sama zupa to za mało, kombinuję z ulubionymi potrawami, kiedyś jak w ogóle nic nie chciał jeść to mu kupilam nutriKid multi fibre, to nutridrinki, które powinny być stosowane pod kontrolą lekarza. Mogą stanowić pelnowartościowy posiłek lub dodatek do jedzenia, są smaczne, są dwa warianty truskawka i czekolada

brownie
Forumowiczka

Post autor: brownie » 20 sty 2021, o 20:05

który smak lepszy? Popatrzyłam na ich stronę i widziałam, że mają też przepisy w których te nutrikidy można wykorzystać. Ja jestem zawsze w stresie jak synek choruje bo zawsze wtedy apetyt mu nie dopisuje i potrafi się to dosyć długo ciągnąć, wiadomo, ze organizmowi przy braku składników odżywczych też trudniej się regenerować

MomOf3
Świeżynka

Post autor: MomOf3 » 21 sty 2021, o 21:15

Rosół, rosół i jeszcze raz rosół. Do tego kiszonki, można dodać do kubka z rosołem sok z kiszonej kapusty. Można też zapytać pediatry o żywność specjalnego przeznaczenia medycznego jak pisze koleżanka wyżej - takie nutrikidy. Lekarz powinien wyjaśnić jak się to stosuje, do kupienia w aptece. Takie produkty jak NutriKid Multi Fibre też wspierają organizm w trakcie choroby i w rekonwalescencji, gdy dziecko wciąż ma prawo być osłabione.

dorika
Forumowiczka

Post autor: dorika » 30 sty 2021, o 20:25

to już pewnie zależy od dziecka ;) zawsze można spróbować jedną butelkę czekoladowego i jedną truskawkowego, ja kupowąłam na sztuki w aptece bez problemu, a dziecku też smakowały jako lody, mroziłam w pojemniczkach do lodów. Polecił nam je lekarz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie malucha”