Nadmierny apetyt

Jadłospis dziecka - czyli co powinno jeść, a czego nie, żeby zdrowo rosnąć? Odstawianie od piersi - jak zrobić to bezboleśnie? By niejadek zjadł obiadek, czyli co robić, kiedy dziecko nie chce jeść?
Mamali
Świeżynka

Nadmierny apetyt

Post autor: Mamali » 11 maja 2019, o 11:28

Witam mamy!
Jestem już zdesperowana. Moja córka odkąd skończył rok ciągle je. W tej chwili ma 16 miesięcy i zamiast szczuplec w wyniku chodzenia (zaczęła 1.5 miesiąca temu) oraz ząbkowania (późno zaczęła zabkowac), robi się coraz okraglejsza. Martwi mnie jej wilczy apetyt. A raczej jak tylko zobaczy, że ktoś je od razu woła am i płacze jak tylko ktoś już jej to zabierze. Do tego stopnia, że ja będąc teraz w drugiej ciąży, muszę ukrywać się z jedzeniem. A je naprawdę sporo i cały czas. Staram się zapewnić jej jak najzdrowsze pokarmy, warzywa i owoce. Ale jak tylko zobaczy po posiłku, że ktoś je banana to potrafi całego jeszcze wciągnąć. O ciastach nie wspomnę. Mieszkam nadal ż rodzicami, i niestety nie jestem wstanie zlikwidować słodyczy. Nie mój dom, nie moje zasady. A Ala sama otwiera szafkę i wyciąga bułkę mleczną. Pediatra mówi tylko, że taka jej uroda. Wagowo 10.600, masa urodzeniowa 3.080. Wzrost ciężko określić bo nie daje się zmierzyć. Drogie mamy, poradzcie, podzielcie się doświadczeniami czy któres z waszych dzieci też, tak miało i w końcu się odmieniło. Bolą mnie już komentarze najbliższych: " ale jest zżarta", "nabita" itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie malucha”