Siatkówka w ciąży??

Przyszła mama powinna być atrakcyjna -jak zadbać o urodę i dobrą kondycję w trakcie ciąży?
Keja
Świeżynka

Siatkówka w ciąży??

Post autor: Keja » 17 sty 2014, o 00:15

Cześć wszystkim, mam do Was pytanie czy siatkówka jest zabroniona w ciąży? Jestem w 4 tyg. i od lat gram w siatkówkę po dwa razy w tygodniu, czy muszę przerwać już teraz czy mogę jeszcze trochę pograć?? Jak to wygląda w rzeczywistości wszystko?

Awatar użytkownika
Mariola
Młodsza Forumowiczka

Re: Siatkówka w ciąży??

Post autor: Mariola » 30 sty 2014, o 19:21

Witam Cię Keju -wiesz raczej nie wskazane są wszelkie sporty mogące powodować np kontuzje lub jakiekolwiek urazy w tym mowa przecież o grach zespołowych. Po za tym możesz przecież w czasie ciąży chodzić np na basen czy też biegać albo nawet ćwiczyć w domku -to nawet wskazane ale ja raczej na 100% zrezygnowała bym z siatki :) dasz rade -minie szybko

amnezja
Świeżynka

Post autor: amnezja » 25 wrz 2014, o 09:58

W ciąży odradza się wiekszego wysilku czyli dobrze jakbys sobie odpuscila na kilka miesiecy..

moniusia
Młodsza Forumowiczka

Post autor: moniusia » 13 paź 2014, o 08:30

Lepiej taki sport jak siatkówka sobie odpuścić w ciąży, nie potrzebne ryzyko

MikolajPe
Świeżynka

Post autor: MikolajPe » 24 lip 2018, o 10:13

A może jazda na rowerze?

olga83
Forumowiczka

Post autor: olga83 » 13 wrz 2018, o 09:37

Są specjalne aktywności - zajęcia, przeznaczone dla kobie w ciąży. Wystarczy zapytać w najbliższym klubie fitness. I to chyba jest najlepsze wyjście. Ale już po ciąży - sportowy świat swoi otworem. Możesz zapisać się na aerobik, pole dance czy nawet jak tutaj http://wswietnejformie.pl/sztuki-walki-wroclaw/ na sztuki walki. Wszystko zależy od tego co lubisz. Ale w ciąży trzeba na siebie uważać.

Awatar użytkownika
serie
Świeżynka

Post autor: serie » 24 wrz 2018, o 13:30

Zapytaj lekarza dla pewności, ale wydaje mi się, że jest bardzo niewskazana. Wszelkie aktywności, gdzie jest dużo gwałtownych ruchów, wstrząsów czy ryzyka uderzeń, urazów, upadków, powinny być poza zasięgiem dla kobiet w ciąży. Jeśli chcesz pozostać aktywna w tym czasie, to faktycznie coraz więcej klubów fitness otwiera zajęcia dla kobiet w ciąży - spróbuj tam ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktywność i uroda w ciąży”