Chorowitość wcześniaków

Zdarza się, że nasza pociecha przychodzi na świat trochę wcześniej niż jest to w planach... Wymaga wtedy szczególnej opieki i troski. Jak stworzyć mu odpowiednie warunki do rozwoju? Z jakimi trudnościami borykają się rodzice wcześniaków?
Gumisia
Świeżynka

Chorowitość wcześniaków

Post autor: Gumisia » 20 lut 2015, o 10:03

Dzień dobry.
2 tygodnie temu urodziłam swoje pierwsze dziecko. Synek jest zdrowy, ale urodził się w 7 miesiącu ciąży. Oczywiście nie unikniemy kontroli lekarskich, ale zastanawiam się, czy wcześniejszy termin porodu może wpłynąć na jego przyszłe zdrowie? Ile razy mówię komuś, że dziecko urodziło się wcześniej, to słyszę coś w rodzaju "ojej, to niedobrze". Nie muszę chyba też wspominać, że zaraz po tym następuje "ale to nie reguła, że będzie chorowite - nie przejmuj się tym". Do tej pory się nie przejmowałam, ale teraz nie wiem co o tym myśleć :/

daniel
Świeżynka

Re: Chorowitość wcześniaków

Post autor: daniel » 2 lis 2020, o 09:00

U wcześniaków warto udać się do fizjoterapeuty. Wzmożone napięcie mięsniowe ćwiczy się od pierwszych tygodni. Pamiętaj aby terapeuta był dyplomowany i po kursach. Fizjoterapia niemowląt jest bardzo ważny. zaparszam na moją strone www.rehabilitacjadzieci.bytom.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wcześniaki”