Katarek u noworodka

Zdrowie, higiena i dobre samopoczucie naszego maleństwa? Szczepienia, wizyty patronażowe, opieka lekarska.. Choroby u noworodków - jakie objawy są niepokojące, kiedy udać się do lekarza? O czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Sesulanka
Młodsza Forumowiczka

Katarek u noworodka

Post autor: Sesulanka » 25 lis 2013, o 21:54

Jestem przerażona! Mój Oliwier ma 3 tyg. i złapał katar! Czy iść do lekarza czy po prostu podać mu coś sama? Jeśli tak to co? :mur:

Awatar użytkownika
Domina
Młodsza Forumowiczka

Re: Katarek u noworodka

Post autor: Domina » 26 lis 2013, o 20:50

Możesz stosować sól morską do nosa i oczywiście odciągaj katar dopóki nie przejdzie, jeżeli katar będzie utrzymywał się dłużej niż tydzień to idź do lekarza :)

Sesulanka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Sesulanka » 29 lis 2013, o 20:55

Dzięki -odciągam katar z pomocą soli i rzeczywiście pomaga tylko strasznie mi płacze przy tym ale to chyba normalne -on w ogóle dużo płacze

Awatar użytkownika
Domina
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Domina » 1 gru 2013, o 17:06

No raczej dzieciom nie jest na rękę wpychanie im do noska czegokolwiek i wysysanie wnętrzności :D

Bryłka83
Forumowiczka

Post autor: Bryłka83 » 23 wrz 2018, o 14:38

Hejka,
tez mam z tym problem - moj synek (ma 2 miesiace) wlasnie zlapal pierwszy katar w swoim zyciu - jak mu pomoc??

Kamilaa
Świeżynka

Post autor: Kamilaa » 23 wrz 2018, o 15:07

Hej - najprostszy sposob na katar to Katarek. Nie mowcie, ze nie wiecie co to takiego? Spojrzcie na aspirator do nosa, ktorego drugi koniec podlacza sie do odkurzacza. Brzmi groznie? - ale jest w 100% bezpieczne. Mozna ta metode stosowac juz od 1 dnia zycia dziecka - serio. Ja mam u siebie i stosuje to juz od 6 lat - tyle ma bowiem moj synek:)

laleczka
Forumowiczka

Post autor: laleczka » 22 lis 2018, o 19:51

Katar u tak małego dziecka to nic przyjemnego, na pewno warto będzie zainteresować sie stroną jaką jest https://bezpiecznybrzdac.pl/ znajdziesz tutaj wiele rzeczy które mogą Ci pomóc w walce z katarem u dziecka. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie aspirator do noska elektryczny który ułatwi wam walke z katarem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i pielęgnacja noworodka”