Od czego zacząć rozszerzanie diety dziecka

Zdrowie, higiena i dobre samopoczucie naszego maleństwa? Szczepienia, wizyty patronażowe, opieka lekarska.. Choroby u noworodków - jakie objawy są niepokojące, kiedy udać się do lekarza? O czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Awatar użytkownika
Adminka
Forumowiczka

Od czego zacząć rozszerzanie diety dziecka

Post autor: Adminka » 7 paź 2014, o 13:37

Witajcie. Moje dziecko skończyło 6 miesięcy i postanowiłam, że zacznę rozszerzać jego dietę. Od czego powinnam zacząć? Nie chce kupować gotowych słoiczków. Wolę sama dziecku przygotować jedzonko. Jednak na słoiczki popatrzyłam, żeby zobaczyć co w nich w ogóle jest, w sensie jakie składniki. Podobno powinno się zaczynać podawanie nowych produktów od warzyw, a dopiero potem owoce. Koleżanka mówiła, że ona wprowadzała je jednocześnie i nic się nie stało dziecku. Czy ta kolejność ma jakiś wpływ na rozwój dziecka?

moniusia
Młodsza Forumowiczka

Re: Od czego zacząć rozszerzanie diety dziecka

Post autor: moniusia » 21 paź 2014, o 15:32

od około 4,5 - 5 miesiące najlepiej zacząć wprowadzać gluten , a zaraz po nim można zacząć podawać marchewkę, jabłuszko, dynie, banana

asiolcza
Forumowiczka

Re: Od czego zacząć rozszerzanie diety dziecka

Post autor: asiolcza » 8 lis 2014, o 11:00

U nas miała wprowadzona być marchewka jako pierwsza, ale mała jej wybitnie nie chciała, więc dostała jabłuszko i pochłonęła dużo :) A tak w zasadzie to ja dostałam od lekarki rozpiskę co i kiedy wprowadzać. Jak nie masz takiej to w internecie na dobrych stronach znajdziesz co i kiedy i w jakich ilościach podawać :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i pielęgnacja noworodka”