Bolesne ząbkowanie

Zdrowie, higiena i dobre samopoczucie naszego maleństwa? Szczepienia, wizyty patronażowe, opieka lekarska.. Choroby u noworodków - jakie objawy są niepokojące, kiedy udać się do lekarza? O czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Awatar użytkownika
Adminka
Forumowiczka

Bolesne ząbkowanie

Post autor: Adminka » 7 paź 2014, o 13:36

U mojego dziecka zaczęły pojawiać się pierwsze ząbki. Niestety proces ten nie przebiega tak książkowo, jakbyśmy tego z mężem chcieli. Córeczka prawie cały dzień płacze, bo bolą ją dziąsła. Pediatra poleciła jakąś maść łagodzącą, ale ta nie zdaje egzaminu. Różnego rodzaju gryzaczki działają tylko wtedy, gdy dziecko nie śpi. Niestety przez te bóle dziecko nie ma apetytu i spadło na wadze. Bardzo bym chciała pomóc córeczce, ale nie wiem jak. Siostra mówiła mi, że są jakieś specjalne smoczki. To prawda?

asiolcza
Forumowiczka

Re: Bolesne ząbkowanie

Post autor: asiolcza » 8 lis 2014, o 11:16

Są to takie smoczko-gryzaki. Podobno się sprawdzają, więc spróbować można.

nina17
Świeżynka

Post autor: nina17 » 3 cze 2015, o 21:41

Ostatnio testujemy taki gryzaczek. Mała jest trochę spokojniejsza.

nastkakowal
Młodsza Forumowiczka

Post autor: nastkakowal » 20 lip 2015, o 14:09

Moja córka jak ząbkowała (nie przechodziła tego jakoś boleśnie bardzo, chłopcy znoszą to gorzej) to stosowaliśmy przede wszystkim szczoteczkę żelową, która masowaliśmy dziąsła i preparat, który nazywał się bobodent.

Aga_Krk
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Aga_Krk » 29 wrz 2016, o 13:59

nastkakowal pisze:Moja córka jak ząbkowała (nie przechodziła tego jakoś boleśnie bardzo, chłopcy znoszą to gorzej)...
A ja znalazłam w internecie kilka sprawdzonych porad na to, jak poradzić sobie z bolesnym ząbkowaniem u malucha. Polecam zajrzeć tutaj - zdrowemaluchy.pl/zabkowanie-sprawdzone-sposoby-na-bol

bratkows_ka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: bratkows_ka » 16 paź 2018, o 08:35

Jak żel na ząbkowanie, to tylko z hialuronianem sodu, aż byłam zdziwiona, że tak szybko złagodził ból i obrzęk. Zasugerowała go nam przedszkolanka, która sama męczyła się z ząbkowaniem u swojego dziecka :) Smarowałam małej dziąsła zwykle po posiłkach i przed spaniem. Powiem wam, że przy pierwszym dziecku używałam czegoś innego i nie było nawet w połowie tak skuteczne.

agniesia00
Świeżynka

Post autor: agniesia00 » 7 gru 2018, o 10:59

są też żele chłodząco- znieczulające, u nas się sprawdziły

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i pielęgnacja noworodka”