Strona 1 z 1

Smoczek dla dzidziusia fakty i mity

: 11 gru 2013, o 19:32
autor: kandy
Witajcie! Czy wkładacie do buźki swoim maleństwom smoczek za każdym razem kiedy płacze? Czytałam, że nie powinno się za każdym razem dawać smoczka bo maluch za bardzo się do niego przyzwyczai i będzie miał problem z odzwyczajeniem się w przyszłości. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Ponadto podobno smoczek może powodować wadę zgryzu u dziecka ile w tym jest prawdy? Napiszcie jakich smoczków używacie i czy przestrzegacie jakiś zasad smoczkowo-maluszkowych :)

Re: Smoczek dla dzidziusia fakty i mity

: 13 gru 2013, o 18:00
autor: LadyKatha
Hej :) Ja kupiłam na Allegro silikonowy smoczek i wkładam mu w buźkę jak tylko zaczyna mi płakać i nie przejmuję się jakimiś dziwnymi opiniami typu, że ciężko będzie dziecko odzwyczaić od smoczka. Po prostu mu zabiorę jak uznam, że już nie jest to wiek na smoczka i już.

Re: Smoczek dla dzidziusia fakty i mity

: 20 lip 2015, o 14:13
autor: nastkakowal
To nie jest tak łatwo "zabrać" smoczek. Aczkolwiek ja na poczatku też używałam go jako najłatwiejszej metody na uspokojenie szkraba.

Re: Smoczek dla dzidziusia fakty i mity

: 13 gru 2015, o 22:05
autor: nastkakowal
A moje dziecko nie chce smoczka. Chcę odstawić córkę (15 miesięcy) od karmienia piersią i przeczytałam, że smoczek pomoże to zrobić, ale póki co idzie opornie. Czy naprawdę smoczek pomoże Amelce odstawić się od piersi?

Re: Smoczek dla dzidziusia fakty i mity

: 1 cze 2018, o 06:28
autor: FRUPO.pl
Smoczki to bardzo istotna sprawa często bagatelizowana przez rodziców. Smoczki mają wpływ na ssanie dziecka, zgryz i mogą uśmieżyć ból podczas ząbkowania. Ja ze swojej strony polecam smoczek Aventa albo smoczek Lovi . Znajdziesz go m.in. na FRUPO.pl