Noworodek bardzo płacze podczas kąpieli

Zdrowie, higiena i dobre samopoczucie naszego maleństwa? Szczepienia, wizyty patronażowe, opieka lekarska.. Choroby u noworodków - jakie objawy są niepokojące, kiedy udać się do lekarza? O czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
kandy
Młodsza Forumowiczka

Noworodek bardzo płacze podczas kąpieli

Post autor: kandy » 11 gru 2013, o 17:16

Dzień dobry dziewczęta -co mogę zrobić, żeby 2 tygodniowemu noworodkowi spodobała się kąpiel? W internecie widzę tak wiele zdjęć jak mamy kąpią swoje maluszki i one są takie zadowolone i uśmiechnięte a moja mała jak tylko chcę ją obmyć w wanience to wpada w dziki ryk :zalamany: woda jest cieplutka, nie za gorąca nie za zimna, w łazience jest ciepło, staram się być bardzo delikatna.... Pomóżcie proszę

LadyKatha
Młodsza Forumowiczka

Re: Noworodek bardzo płacze podczas kąpieli

Post autor: LadyKatha » 13 gru 2013, o 18:05

Cześć :) spodoba mu się pewnie z czasem więc cierpliwość przede wszystkim a póki co kombinuj z troszkę cieplejszą lub troszkę chłodniejszą wodą, wyższą lub niższa odrobinę temperaturą w łazience. Buźki nie musisz dokładnie myć w wanience, możesz mu przemywać wacikiem, uszka tak samo. Mój Adrianek przestał płakać we wanience dopiero mając 3 miesiące :/ Dzisiaj woda go bardzo cieszy :) Śmieje się i rusza łapkami na wszystkie strony w kąpieli -ma 6 miesięcy

kandy
Młodsza Forumowiczka

Post autor: kandy » 9 sty 2014, o 17:14

Witaj :) Na razie troszkę się uspokoił, chyba po prostu musiał się przyzwyczaić do takiego środowiska :)

marysia
Świeżynka

Post autor: marysia » 25 wrz 2014, o 09:56

Musisz wyczuć najlepiej łokciem ,bo to czuły punkt naszego ciała czy woda nie jest za zimna czy za gorąca.

nina17
Świeżynka

Post autor: nina17 » 3 cze 2015, o 21:49

A może trzeba użyć innej wanienki? Ja chyba kupię taki leżaczek do kąpieli. Wygląda ciekawie:)

DobraMama
Forumowiczka

Post autor: DobraMama » 29 sie 2018, o 20:11

Może przygotowujesz zbyt ciepłą lub za zimna wodę? noworodki to bardzo wyczuwają i potrafią niestety narobić niezłego hałasu. Warto się zastanowić nad tą kwestią, mam znajomą która miała duze problemy z biegunką u noworodka, nic nie pomagało.

niko32
Młodsza Forumowiczka

Post autor: niko32 » 23 paź 2018, o 12:19

może to wina nieodpowiedniego jedzenia?
http://kids-play.com.pl/jak-karmic-nowo ... nien-jesc/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i pielęgnacja noworodka”